Raj dla rowerzystów

Raj dla rowerzystów

w Sport

Blisko cztery tysiące osób skorzystało w sezonie zimowym z wyciągu narciarskiego w Łomnicy. Teraz narty i deski proponujemy zamienić na rower.

Na amatorów kolarstwa górskiego czeka 6 tras rowerowych o łącznej długości 150 km i różnej skali trudności: ,,Zamek Rogowiec" jest trasą czarną, liczącą sobie 20 km. Rozpoczyna się w Ogrodzie Jordanowskim, prowadzi m.in. przez Łowisko pstrąga, Zamek Rogowiec i Grzmiącą. Oznaczone szlakiem pomarańczowym ,,Głuszycie stawy" oferują do przejechania 11 km, począwszy od Ogrodu Jordanowskiego, przez Cesarskie Skałki.Zielony szlak Waligóra, ma 23 km i biegnie m.in. przez Łowisko pstrąga, Łomnicę, Andrzejówkę i szczyt Waligóry.

Trasa dla wytrwałych, mająca 53 km Tour de Głuszyca, oznaczona jest na zielono – rozpoczyna się przy „Starej Piekarni" i prowadzi m.in. przez ruiny zamku Rogowiec, schronisko Andrzejówka, Głuszycę Górną, Sierpnicę i Włodzarz. Graniczny szlak czerwony liczy 20 km. Rozpoczyna się w Ogrodzie Jordanowskim, przebiega m.in. przez Głuszycę Górną, czeskie Janovicky oraz malowniczy kamieniołom. Ostatnim, żółtym Szlakiem Podziemi przejechać można z Ogrodu Jordanowskiego, poprzez głuszyckie stawy, do Osówki. Kończy się w Ogrodzie Jordanowskim. Trasa ta liczy 20 km.

Dokładne dane nt. tras rowerowych można uzyskać w punkcie Informacji Turystycznej w Głuszycy, przy ul. Grunwaldzkiej 20 (naprzeciw Ogrodu Jordanowskiego) oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Głuszycy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top