Raj Krause - utrudnienia w ruchu

Raj Krause – utrudnienia w ruchu

w Sport

Od piątku do niedzieli (12-14 kwietnia) zaplanowano rozegranie 41. edycji Rajdu Świdnickiego-Krause – 1 Rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 1 rundy Rajdowego Pucharu Polski. Ze Świdnicy kierowcy wystartują, również w Świdnicy zakończy się rajd. W tym roku ponownie zostanie rozegrany prolog rajdu ulicami miasta. W związku z zawodami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Od piątku do niedzieli (12-14 kwietnia) zaplanowano rozegranie 41. edycji Rajdu Świdnickiego-Krause – 1 Rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 1 rundy Rajdowego Pucharu Polski. Ze Świdnicy kierowcy wystartują, również w Świdnicy zakończy się rajd. W tym roku ponownie zostanie rozegrany prolog rajdu ulicami miasta. W związku z zawodami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Utrudnienia dla kierowców:

START i META RAJDU

W piątek, 12 kwietnia oraz w niedzielę, 14 kwietnia w świdnickim Rynku zorganizowany zostanie honorowy start i meta rajdu, w związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w parkowaniu na odcinkach dojazdowych do Rynku na ul. Pułaskiego (od skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta) oraz na ul. Długiej (od skrzyżowania z ul. Trybunalską).

MIASTECZKO RAJDOWE

W piątek, 12 kwietnia od godziny 8.00 w rejonie świdnickiego OSiR-u zamknięty zostanie odcinek ul. Śląskiej (od nowego ronda przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do skrzyżowania z ul. Zieloną) tutaj będzie zorganizowane „Miasteczko Rajdowe", które funkcjonowało będzie do niedzieli, 14 kwietnia do godzin wieczornych. Dla tego etapu wyznaczone zostaną objazdy, które poprowadzone zostaną ulicami:

  • od strony ul. Zielonej – ulicami: Przyjaźni, Słowiańską, Wałbrzyską, al. Niepodległości, Westerplatte

lub ulicami: Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką.

  • od strony ronda na ul. Śląskiej/Przyjaźni – ulicami: Śląską, Polną Drogą, Sprzymierzeńców do tras objazdów wyżej wymienionych.

 

W następnych dniach funkcjonowania „Miasteczka Rajdowego" czyli od soboty, 13 kwietnia do niedzieli, 14 kwietnia z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej (na odcinku od ronda na ul. Sprzymierzeńców wraz z nowym rondem u zbiegu ul. Śląskiej z Pionierów). W tym czasie odcinek ulicy Śląskiej (od Westerplatte do ronda) będzie drogą bez przejazdu i może służyć jako miejsce do parkowania.

PROLOG

W piątek, 12 kwietnia w godzinach popołudniowych, czyli od godz. 15.00 obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju, a od godz. 17.00 drogi obejmujące prolog zostaną zamknięte. Zamknięcie potrwa do godzin wieczornych minimum do godz. 21.15. Dla obszaru miasta zajętego przez trasę odcinka specjalnego, wyznaczono objazdy poprowadzone ulicami:

  • od strony ul. Zielonej – ulicami: Przyjaźni, Słowiańską, Wałbrzyską, al. Niepodległości, Wrocławską, Wodną, Kopernika, Towarową,

a w stronę przeciwną: ul. Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką, Westerplatte, Towarową, Kopernika, Wodną do Wrocławskiej.

 

  • od strony placu Wolności: ul. Zygmuntowską, Równą, Mieszka I, do Wodnej i dalej wyznaczoną trasą ulicami: Wodną, Kopernika, Towarową do skrzyżowania z ul. Westerplatte lub poprzez alternatywną trasę: al. Niepodległości, ulicami: Wałbrzyską, Słowiańską, Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką do skrzyżowania z Westerplatte.

Na ulicach po których prowadzony będzie prolog obowiązywać będą z wyprzedzeniem czasowym zakazy zatrzymywania z restrykcją w postaci możliwości odholowania pojazdu. W związku z tym apelujemy do kierowców, którzy korzystają z parkingów na trasie prologu o przestawianie swoich pojazdów na sąsiednie ulice. Zakazy będą dotyczyły w szczególności rejonu Placu Drzymały, Piekarskiej, Placu Ludowego, ulic: Garbarskiej, Wyspiańskiego, parkingu przy ul. Sprzymierzeńców, Polnej Drogi.

PROLOG – UTRUDNIENIA DLA PIESZYCH

Ok. godz. 18.00 zostanie zamknięte przejście dla pieszych i rowerzystów w rejonie wiaduktu przy ul. Polna Droga. Na miejscu służby zabezpieczające odcinek specjalny będą wskazywały drogę pieszym i rowerzystom.

Możliwe ominięcie wiaduktu:

  • od strony zalewu Witoszówka – wzdłuż nasypu kolejowego do kładki nad potokiem Witoszówka i dalej do ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej lub ul. Piaskową, Chopina, Kościuszki do Wałbrzyskiej.

 

  • od strony ronda na Sprzymierzeńców – trasa identyczna, ale w przeciwnym kierunku.

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW

Od piątku do niedzieli (12-14 kwietnia) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z 41. Rajdem Świdnickim – KRAUSE.

 

W piątek, 12 kwietnia od godz. 16.00 do godz. 24.00

Linia

Kierunek

Przystanki wyłączone z obsługi

Przystanki zastępcze

6

Kopernika

Pl. Drzymały, Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa PKP

Zygmuntowska

6

Emilii Plater

Jodłowa PKP, Westerplatte/Bystrzycka, Westerplatte/Śląska,

Pl. Wolności-Równa

Wrocławska-

Pl. Wolności (skarpa)

8

Strzelińska

 

Pl. Drzymały, Westerplatte/Bystrzycka

Zygmuntowska, Jodłowa/Kopernika, Jodłowa/Okrężna, Jodłowa PKP

12

Wieruszów

30

Burkatów

60

Lutomia Górna

8

Prądzyńskiego

Westerplatte/Bystrzycka, Westerplatte/Śląska,

Pl. Wolności-Równa

Jodłowa PKP, Jodłowa/Okrężna, Jodłowa/Kopernika

12, 30 60

Plac

Św. Małgorzaty

 

 

Od piątku, 12 kwietnia od godz. 16.00 do niedzieli, 14 kwietnia do godz. 24.00

Linia

Kierunek

Przystanki wyłączone z obsługi

50

Wokulskiego

Al. Niepodległości, Pionierów Ziemi Świdnickiej,

Śląska-OSiR

52

Kopernika

Śląska-OSiR, Al. Niepodległości

 

 

W sobotę, 13 kwietnia

Linia

Przystanki wyłączone z obsługi

30

Lubachów, Lubachów Rest. Myśliwska, Lubachów Rest. Paprotka

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top