Rajd O Kropelce

Rajd O Kropelce

w Aktualności

Zasada jest bardzo prosta. Na podium staną te załogi, które zużyją najmniej paliwa. W praktyce nie oznacza to jednak, że rajd będzie wolny. Najwięcej punktów przyznawanych będzie właśnie za czas.Rozmowa z Robertem Jagłą, organizatorem Rajdu o Kropelce. Patronat nad imprezą objął m.in nasz portal.

Rajd O Kropelce

– Skąd pomysł na organizację rajdu o kropelce?- Kiedyś z żoną startowałem w podobnej imprezie zorganizowanej przez Autoklub z Mlada Bolesłav to było kilka lat temu. Na przykładzie czeskich kolegów postanowiłem zorganizować rajd, który będzie promował zarówno szybką, jak i bezpieczną oraz ekologiczną jazdę. Chciałem, aby kierowcy nie musieli skupić uwagi wyłącznie na drodze czy liczniku, ale również mieli okazję podziwiać to, co znajduje się za oknami ich samochodów. Dlatego w I Regionalnym Rajdzie o Kropelce chodzi nie tylko o samą jazdę. Celem tej imprezy jest również promocja naszego pięknego regionu: od zakątków ziemi świdnickiej, po wałbrzyską, dzierżoniowską, ząbkowicką aż po kłodzką. W każdym z tych powiatów znajdziemy wyjątkowe i atrakcyjne miejsca. Nasz rajd to udowodni. Zapewniam, że osoby, które się do nas przyłączą miło i aktywnie spędzą czas. I Regionalny Rajd o Kropelce to impreza dla całych rodzin.

– A sam aspekt sportowy?- Zasada jest bardzo prosta. Na podium staną te załogi, które zużyją najmniej paliwa. W praktyce nie oznacza to jednak, że rajd będzie wolny. Najwięcej punktów przyznawanych będzie właśnie za czas.

– – Którędy będzie przebiegała trasa rajdu?- Stratujemy z Świdnicy. Następnie jedziemy przez Wałbrzych, Dzierżoniów i Ząbkowice. Meta zlokalizowana będzie w Kłodzku. Szczegółowa trasa Rajdu o Kropelce zostanie podana na godzinę przed startem.

– Kto może wziąć udział w Rajdzie?- Każda osoba z naszego regionu, która ma ważne prawo jazdy i dysponuje samochodem osobowym sprawnym technicznie z aktualnym dowodem rejestracyjnym, wyposażonym zgodnie z ustawą o ruchu drogowym. Punktowane będą: czas przejazdu , zużycie paliwa oraz punkty za konkurencje. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną. Kierowców zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: rajdokropelce@gmail.com; formularz zgłoszeniowy oraz regulamin rajdu (bez trasy, która zostanie opublikowana godzinę przed startem!) dostępny będzie na FunPage"u „Rajd o Kropelce"

– Czy uczestnicząc w tym Rajdzie możemy się nauczyć ekonomicznej i bezpiecznej jazdy? – Oczywiście, że tak. Dzisiaj coraz więcej kierowców chce dowiedzieć się jak jeździć ekologicznie, co potwierdził mi Tomasz Kuchar. Wiadomo, że on jako zawodowy kierowca rajdowy podczas rajdu nie patrzy na spalanie, a na uzyskanie jak najlepszego czasu. Gdy jednak z nim rozmawiałem o idei Rajdu o Kropelce powiedział „ Jazda ekonomiczna to przede wszystkim przewidywanie tego, co się zdarzy na drodze, szanowanie prędkości. Pamiętajmy, że nasze auto spala najwięcej nie wtedy, kiedy jedzie, tylko kiedy się rozpędza, więc czym bardziej będziemy szanowali tę prędkość i przewidywali: czy ktoś wyjedzie, czy nie wyjedzie, tym nasze auto będzie mniej paliło" utwierdzając mnie w przekonaniu, że przygotowanie tej imprezy wpłynie nie tylko na zwiększenie świadomości ekologicznej, ale i bezpieczeństwa na drodze.

-Kto pomaga Panu w zorganizowaniu rajdu?-Organizatorem jest Agencja Medialna Arete & Robert Jagła.To jest impreza o zasięgu regionalny, do organizacji włączyły się Automobilkluby z naszej ziemi: Automobilklub Sudecki ze Świdnicy, Automobilklub Wałbrzyski oraz Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. Współorganizatorem również od strony sportowej a, raczej od ekodraivingu włączyła się Akademia Bezpiecznej Jazdy – Piotra Starczukowskiego.Zapraszam do udziału i do zabawy.

Więcej informacji : www.rajdokropelce.pl oraz Facebook.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top