zakłady i domy

Ratowali szkołę, zakłady i domy

w Aktualności/Galeria

W kilka godzin płynący przez Poniatów strumyk zamienił się w małą rzekę. Woda podmywała domy i gospodarstwa. Dyrekcja, pracownicy administracyjni oraz wychowawcy i pedagodzy ratowali przed zalaniem kotłownię Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ulicy Orkana. Pracownice placówki same ładowały piasek do worków i układały przed drzwiami budynku. W deszczu, a nawet butach swoich podopiecznych.

Biuro prognoz meteorologicznych informuje, że stany alarmowe na rzekach zostać  przekroczone. W związku z intensywnymi opadami deszczu na Dolnym Śląsku ogłoszono trzeci stopień zagrożenia. Stan alarmowy obowiązywać będzie do piątku do godziny 8 rano. W związku z występującymi i prognozowanymi dalszymi intensywnymi opadami deszczu w dorzeczu środkowej Odry przewidywany jest dalszy wzrosty stanów wody w rzekach powyżej stanów alarmowych. Najwyższe przekroczenia stanów alarmowych przewidywane są w rzekach górskich i podgórskich. 

O tym jak niebezpieczne są długotrwałe opady deszczu przekonali się mieszkańcy wałbrzyskiego Poniatowa. W kilka godzin płynący przez tę dzielnicę strumyk zamienił się w małą rzekę. Woda podmywała domy i gospodarstwa. Dyrekcja, pracownicy administracyjni oraz wychowawcy i pedagodzy ratowali dziś przed zalaniem kotłowni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ulicy Orkana. Kobiety same ładowały piasek do worków i układały przed drzwiami budynku. W deszczu, a nawet butach swoich podopiecznych. Podobnie było kilkadziesiąt metrów dalej, gdzie występująca z koryta woda zalewała drogę i plac warsztatu.

Prognoza dla Dolnego Śląska na najbliższe dni

25/26.06. (czwartek/piątek) Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże.  Przelotne opady deszczu, miejscami, zwłaszcza po południu i w nocy burze. Temp. min. od 17 do 14 st. Temp. maks. od 23 do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z czasie burz porywisty, północno-wschodni i wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m npm.) temperatura od 13 do 16 st. Wiatr dość silny i silny, wschodni. 26/27-27/28.06.(piątek-niedziela) W nocy pogodnie. Temp. min. od 14 do 11 st. W dzień  zachmurzenie umiarkowane, po południu miejscami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. od 22 do 24 st. Wiatr umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków północnych. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m npm.) temperatura od 13 do 10 st. Wiatr dość silny i silny,  północno-wschodni i północny. 28/29-29/30.06. (niedziela-wtorek) Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temp. min. od 14 do 12 st. Temp. maks. od 19 do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno- zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m npm.) temperatura od 11 do 14 st. Wiatr dość silny i silny,  północny i północno-zachodni.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top