Ratują linię kolejową

Ratują linię kolejową

w Aktualności

Linia kolejowa Świdnica-Jugowice-Jedlina Zdrój – Wałbrzych będzie rewitalizowana. Samorządowcom z Aglomeracji Wałbrzyskiej udało się powstrzymać plany PKP PLK dotyczące złomowania tej linii kolejowej. Teraz wraz z zarządem województwa dolnośląskiego podejmują starania by ją zrewitalizować.

– Ze zdziwieniem przyjęliśmy informacje od PKP, która ogłosiła przetarg na złomowanie tych torów . Nasza interwencja okazała się skuteczna. PKP podjęła decyzję o wstrzymaniu przetargu, sprawa jest nieaktualna. Teraz koncentrujemy się na działaniach zmierzających do przywrócenia tego połączenia. Rewitalizacja linii kolejowej nr 285 na odcinku Świdnica-Jugowice-Jedlina Zdrój – Wałbrzych jako realizacja koncepcji wałbrzyskich kolei aglomeracyjnych jest zapisana w budżecie ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej – mówił Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj przekazał , że zarząd podjął negocjacje dot. przejęcia tej linii od PKP PLK. – Posiadamy fundusze europejskie na transport kolejowy. Planujemu zmodernizować tę linię i mamy już na ten cel zarezerwowane środki- wyjaśniał Jerzy Tutaj. Wałbrzyska kolej aglomeracyjna to jeden z najważniejszych priorytetów Aglomeracji Wałbrzyskiej. Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek dodał, że linia kolejowa ze Świdnicy do Jedliny jest niezwykle malownicza i dzięki jej rewitalizacji Aglomeracja zyska atrakcyjny szlak turystyczny.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top