Rekonstrukcje bitew

Rekonstrukcje bitew

w Region

W sobotę 12 października zapraszamy wszystkim miłośników dużych widowisk do Świdnicy na VI Rekonstrukcje historycznych bitew.

Impreza wystartuje o godz. 10.00 na świdnickim Rynku, gdzie zaprezentują się historyczne regimenty, będzie apel i salwa honorowa. Zaraz po tym o godz. 11.00 wyruszy piesza wycieczka po pozostałościach twierdzy świdnickiej. Miłośnicy historii będą mogli posłuchać opowieści i ciekawostek o budowie i życiu w twierdzy. Tymczasem w obozie wojskowym, który ulokowany będzie na terenie campingu przy ul. Śląskiej, od godz. 13.00 odbędą się między innymi pokazy życia obozowego, musztry i broni wszystkich grup rekonstrukcyjnych oraz konkursy i zabawy dla najmłodszych. Punkt kulminacyjny imprezy, czyli inscenizacja bitwy w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych z Polski i Czech zaprezentowana zostanie o godz. 16.00 nieopodal obiektów fortyfikacyjnych Fleszy Nowomłyńskiej, przy Alei Brzozowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top