Remontowe lato w powiecie

Remontowe lato w powiecie

w Aktualności

Trwa remont drogi powiatowej z Walimia do Rzeczki, bardzo ważne dla powiatowego ruchu turystycznego. Jak wiadomo ta malownicza miejscowość w gminie Walim, może się pochwalić aż czterema wyciągami narciarskimi. Zadanie to zostanie podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności remontu doczeka się 750 m drogi. Pieniądze na kompleksowy remont drogi pochodzą z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, a przyznano je w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Kończy się dugi i ostatni etap kompleksowego remontu mostu leżącego w ciągu ul. Wałbrzyskiej mostu w Czarnym Borze. W pierwszym etapie prac zakończonym jeszcze w poprzedni roku wykonano przyczółki mostu. W drugim etapie wykonano przęsła oraz konstrukcję nośną wraz z nawierzchnią mostu. Zakończenie inwestycji planowane jest po wakacjach.

To jednak nie koniec prac w tym toku. Remontów doczekają się również powiatowe mosty w Boguszowie-Gorcach, Sierpnicy (gmina Głuszyca) i Glinnie (gmina Walim). W administracji powiatu wałbrzyskiego znajdują się 84 mosty, w większości XIX-wieczne, ale szkielety wielu z nich ma jeszcze proweniencję średniowieczną. Z oczywistych względów większość z nich wymaga remontów – wyjaśnia starosta wałbrzyski Józef Piksa. Ze środków własnych powiatu przebudowywany będzie most przy ul. Kosynierów Boguszowie-Gorcach. Inwestycja realizowana w porozumieniu z gminą Boguszów-Gorce. Remont mostu ma być zakończony do końcu tego roku. – Nasze obiekty mostowe są na bieżąco kontrolowane, dokładnie znamy ich stan techniczny. W sytuacji gdy się on pogarsza, wprowadzane są ograniczenia nośności i prędkości. Na bieżąco prowadzone są prace naprawczo-remontowe – dodaje starosta Józef Piksa.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top