Riese. Impresje

Riese. Impresje

w Kultura

Zapraszamy na wernisaż wystawy Tomasza Wolaka pt. "Riese. Impresje". Wernisaż, który odbędzie się w najbliższą środę, 3 kwietnia o godz. 18.00 w Zamku Książ w Wałbrzychu, połączony będzie z projekcją filmu "Riese. Tajemnice wykute w skale".

Ekspozycja fotografii autorstwa Tomasza Wolaka, będąca trzecią odsłoną cyklu prezentującego rzemiosło i sztukę fotografii filmowej, odsłania tym razem kadry w postaci impresji, autorskich subiektów. Autor ponownie poszukuje w obiektywie spojrzenia człowieka – aktora – amatora nawiązując do filmowej koncepcji Roberta Bressona, która bazując na idei współpracy z naturszczykami pomaga twórcy w odnalezieniu „prawdy obrazu”. Nawiązując bezpośrednio do tytułu wystawy, twórca zmagając się ze specyficzną pracą fotografa na planie zdjęciowym, koncertuje swe spojrzenie również na miejscach, nabierających dziś metafizycznego charakteru, nierozłącznie splatając swe losy z tajemnicą Riese. Materii twórczej dostarczyły tym razem dwie produkcje dokumentalno-fabularyzowane TVP Wrocław i Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Riese. Tajemnice wykute w skale oraz Jaśniej i cieplej. Historia gazownictwa na Dolnym Śląsku. Inauguracja cyklu ekspozycji wystawy na Dolnym Śląsku – 3 kwietnia (środa), godz. 18.00, Zamek Książ – Wałbrzych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.
Go to Top