Rowerzyści opanowali Rynek

Rowerzyści opanowali Rynek

w Region

Zainicjowana przez Komisję Europejską kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na stałe wpisała się w kalendarz imprez miejskich. To właśnie w ramach niej zorganizowany został Happening Rowerowy, podczas którego świebodziczanie byli zachęcani do jazdy na rowerze oraz do korzystania ze środków transportu zbiorowego.

Impreza spotkała się po raz kolejny z dużym uznaniem mieszkańców. Wsród uczestników dominowali uczniowie szkół i przedszoli, którzy tuż po godzinie 10:00 wzięli udział w uroczystym przejeździe rowerzystów ulicami miasta, który odbył się asyście policji. W przejeździe uczestniczył burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz – miłośnik jazdy na rowerze, który z entuzjazmem przywitał uczestników i podziękował im za udział w Happeningu. Zachęcał również do zdrowego, sportowego stylu życia i obiecał, że w przyszłym roku także podczas świebodzickiej kamapanii ETZT będzie czekała moc atrakcji. Tegoroczna dwugodzinna impreza była wypełniona konkursami i zabawami, można było m.in.: poszaleć na symulatorze jazdy autem, zagrać w piłkarzyki, strzelać do pnemumatycznej bramki, zagrać w kręgle, pomalować buzię a także zwiedzić wystawę, która byla umieszczona w nietypowym i jednocześnie bardzo ciekawym miejscu – zabytkowym autobusie Ikarus. 

Policja powiatowa znakowała rowery zabezpieczając je przed kradzieżą, wesołe pluszaki zabawiały najmłodszych uczestnikow imprezy, natomiast Ochotnicza Grupa Ratownicza przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy. Podczas imprezy odbyło się także wręczenie nagród z konkursu pn. "Czyste Powietrze – Twój Ruch", nagrody i dyplomy uczestniokom konkursu przekazala szefowa Wydziału Promocji Marzena Korona-Kruk. Podczas imprezy rozdano mnóstwo nagród i gadżetów rowerowych. Każdy kto tego dnia przyjechał na rowerze dostał kamizelkę odblaskową, natomiast wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w odblaski. W imprezie wzięła udział Akademia Bezpiecznej Jazdy, Fundacja Recal oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. Organizatorem Happeningu był Wydział Promocji, Informacji i Współprac y Zagranicznej. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała także Młodzieżowa Rada Miejska oraz młodzież z Zespołu Szkół im. Stanisława Prosińskiego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top