Rozdawali flagi Polski

Rozdawali flagi Polski

w Aktualności

Z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, młodzież z Prawa i Sprawiedliwości postanowiła przybliżyć mieszkańcom Wałbrzycha ideę tego święta rozdając flagi narodowe okolicznym mieszkańcom miasta.

Akcja rozpoczęła się o 16.30 w dobrze znanym wałbrzyszanom miejscu- przy zegarze w dzielnicy Piaskowa Góra. Mieszkańcy miasta bardzo pozytywnie odnieśli się do przeprowadzonej inicjatywy. Wszyscy chętnie zabierali flagi do swoich domów deklarując przy tym, że jeszcze dzisiaj zostaną one wywieszone w ich oknach. Zdarzali się też tacy, którzy prosili młodych działaczy PiSu o kilka sztuk flag dla swoich bliskich. – Akcję możemy uznać za bardzo udaną. Spotkaliśmy się dużą życzliwością ludzi, którym inicjatywa ta bardzo się spodobała. Taką nietypową formą happeningu chcieliśmy przybliżyć wałbrzyszanom historię Dnia Flagi i zachęcić ich jednocześnie do wywieszenia otrzymanych flag w oknach swoich domów – wyjaśnia Łukasz Apołenis, jeden z inicjatorów akcji. Przypomina jednocześnie, że jest to stosunkowo młode święto, bo zostało ono uchwalone przez Sejm dopiero w 2004 roku. Jest ono powiązane z dniem 2 maja 1945 roku, kiedy to polscy żołnierze podczas zdobywania Berlina zawiesili biało-czerwony sztandar na jednej z kolumn w stolicy Niemiec. Młodzi z PiSu podkreślali, że 2 maja jest znakomitą okazją do wywieszenia flagi i pozostawienia jej w oknach do czasu zakończenia obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. – Dzień Flagi nie wlicza się co prawda do tzw. grupy świąt narodowych, co skutkuje tym, że nie jest to dzień wolny od pracy. Pomimo tego coraz więcej ludzi całkiem słusznie rezygnuje z eksponowania barw narodowych 1 maja, w dniu Święta Pracy będącego domeną byłego reżimu komunistycznego właśnie na rzecz Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.

Podobne akcje zostały dzisiaj przeprowadzone także w Świdnicy, Dzierżoniowie i Bielawie. Pozytywne nastawienie mieszkańców pokazuje potrzebę organizowania tego typu akcji. Z tego powodu będziemy chcieli wpisać tę inicjatywę na stałe do kalendarza naszych działań- zapowiada Apołenis.

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top