Rozpoczęli nowy rok akademicki

Rozpoczęli nowy rok akademicki

w Region

Edukację rozpoczęli już uczniowie, studenci, a także seniorzy. W weekend odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podobnie jak w innych placówkach oświatowych, wydarzenie rozpoczął hymn „Gaudeamus" oraz przemówienie prezes Krystyny Lasek, podczas którego została przybliżona historia powstania stowarzyszenia. – Drzwi Uniwersytetu otwarte są dla każdego. Jego działalność obejmuje zajęcia z zakresu psychologii, plastyki, ćwiczenia taneczne, teatralne, komputerowe, jogę, lektoraty z języka angielskiego, niemieckiego i czeskiego. Prężnie działa także koło brydżowe i sekcja turystyczna. W tym roku planujemy wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik. Odbywają się również wykłady poświęcone m.in. historii oraz wiele projektów promujących zdrowy styl życia. Studenci Uniwersytetu Trzeciego wieku nie wiedzą co to samotność czy nuda., lecz mają niekończący się apetyt na życie- mówiła Prezes stowarzyszenia. Podczas inauguracji zgromadzeni wysłuchali wykładu Zdzisława Grześkowiaka na temat „Wprowadzenie do teorii poznania" oraz obejrzeli krótkie przedstawienia przygotowane przez świdnickich studentów pod nazwą „ocalić od zapomnienia – lata 50. I 60.". Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje od 1 października roku 2007 i w ubiegłym roku obchodził w Teatrze Miejskim uroczyste 5 lecie działalności. Na inauguracji powiat świdnicki reprezentowany był przez Wicestarostę Świdnickiego Alicję Synowską.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top