Rozstrzygnęli konkurs o ks. Jerzym

Rozstrzygnęli konkurs o ks. Jerzym

w Aktualności

Dzieci, młodzieź oraz samorządowcy z całej Diecezji Świdnickiej spotkali się dziś w zamku Ksiąz na rozstrzygnieciu Konkursu Plastyczno-Literackiego „Zło dobrem zwyciężaj"- ks. Jerzy Popiełuszko.

Impreza zorganizowana została przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej oraz Instytut Jana Pawła II w Wałbrzychu.

– Celem Konkursu było przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci księdza Jerzego Popiełuszki, męczennika czasów komunistycznych, kapelana „Solidarności", jak również przekonanie młodych ludzi, że hasło „Zło dobrem zwyciężaj" jest aktualne w naszych czasach i że konieczny jest powrót do wartości, o których nauczał ksiądz Jerzy – mówią organizatorzy. – Tematyka konkursu obejmuje refleksje młodych ludzi nad życiem i nauczaniem oraz wartościami, które głosił swym życiem ksiądz Jerzy Popiełuszko.Honorowy Patronat nad konkursem objęli: J. E. Ksiądz Biskup Ignacy Dec – Pasterz Diecezji Świdnickiej oraz Komisja Krajowa NSZZ Solidarność

– Chciałbym pogratulować i podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, poświęcając swój czas, aby przygotować prace plastyczne i literackie – mówi bp Ignacy Dec. – Konkurs pięknie wpisuje się w uroczystości związane z beatyfikacją tego wielkiego i odważnego Polaka, gorliwego kapłana, których byliśmy świadkiem kilka dni temu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top