Runda Międzynarodowych Mistrzostw Czeskiej Republiki w ENDURO

Runda Międzynarodowych Mistrzostw Czeskiej Republiki w ENDURO

w Sport

W dniach 2-3.czerwca (sobota-niedziela) po raz pierwszy w Wałbrzychu i po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrana Runda Międzynarodowych Mistrzostw Czeskiej Republiki w ENDURO, których głównym organizatorem jest utytułowany Klub Enduro z Czech – z Polic nad Metuji wraz z WSM Chełmiec i OSiR Wałbrzych – pod patronatem Czeskiej Federacji Motorowej – odpowiednik Polskiego Związku Motorowego.

Po raz pierwszy w ponad 100 letniej historii sportu enduro, zawody rangi Mistrzostw Czeskiej Republiki odbywać siębędą poza granicami ich kraju i to w dodatku na wałbrzyskich terenach. Idealnym miejscem do przeprowadzenia tego typu zawodów okazała się hałda„Wiesław" i zlokalizowane wokół po-kopalniane tereny wraz ze stadionem na Sobięcinie. Skoro Czeska Federacja Motorowa wyraziła zgodę na organizację prestiżowej rundy Mistrzostw Czech w Polsce – potwierdza to tylko fakt, jak wyjątkowym i idealnym terenem do organizacji zawodów motocyklowych dysponuje Wałbrzych.

Dla nas jako miasta jest to szczególne wydarzenie: udział w dwudniowych zawodach zapowiedziało ponad 200 zawodników z Czech, Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz z Polski. Ponadto akredytowało się wielu dziennikarzy z największych ogólnopolskich mediów – pamiętajmy, że sama formuła zawodów – Enduro Sprint jest nowością w naszym kraju. Jeszcze w zeszłym roku mało kto słyszał o takiej formule enduro. U nas w kraju tego typu zawody nie były rozgrywane aż do maja 2011 kiedy to „na próbę" odbył się w Wałbrzychu Puchar Karkonoszy połączony z Pucharem Dolnego Śląska. Na trasie będzie można zobaczyć największe teamy startujące w Mistrzostwach Świata w tym reprezentację Czech w światowych zawodach enduro. Takich gwiazd w Wałbrzychu jeszcze nie było, a przygotowana przez czeskich partnerów trasa – zapiera dech w piersiach – a jej stopień trudności robi wrażenie nawet na lokalnych zawodnikach. Każdy zawodnik w zależności od klasy w której startuje ma do przejechania od 4 do 9 razy co pół godziny 12-sto kilometrową pętlę i zlokalizowane na niej 2 odcinki specjalne, podczas których będzie mierzony czas przejazdu. Na wynik końcowy będzie się składała suma czasu przejazdu odcinków specjalnych. Zawodnicy będą mieli ustalony maksymalny czas pokonania całej pętli wraz z odcinkami specjalnymi. Nie zmieszczenie się w ustalonym czasie będzie skutkowało naliczeniem dodatkowych karnych sekund.

Na trasie będą ulokowane dwa odcinki specjalne:

*Cross Test*-próba czasowa przebiegająca w pobliżu parku maszyn i biurazawodów. Na wyznaczonej przy stadionie trasie do enduro sprint,zawodnicy będą zmagać się z długimi prostymi, ciasnymi zakrętami,naturalnymi hopami, a na dokładkę do pokonania będą mieć przeszkodyułożone z drewnianych kłód oraz opon,

*Enduro Test*- próba czasowa,start i meta u podnóża hałdy Wiesław. Nasygnał zielonego światła zawodnik będzie miał niemałe wyzwanie pokonać 6kilometrowy odcinek specjalny, w 100% przebiegający wzdłóż urozmaiconychwzniesień hałdy Wiesław. Nie zabraknie stromych zjazdów, podjazdów,trawersów, odcinków kamienistych, ciasnych wąwozów i elementówzbliżonych do jazdy trialowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top