Rusza 7edycja Brave Kids

Rusza 7edycja Brave Kids

w Aktualności

Ponad 140 młodych artystów z 20 krajów uczestniczyć będzie w tegorocznej 7 już edycji Brave Kids. Projekt obędzie się w dniach 18 czerwca – 3 lipca w czterech polskich miastach. Właśnie ruszył nabór rodzin goszczących – przyjdź na spotkanie informacyjne w swoim mieście i dowiedz się jak ugościć dzieci w ramach Brave Kids.

Brave Kids to spotkanie dzieci i młodzieży z całego świata. W atmosferze przyjaźni i szacunku młodzi artyści w wieku od 8 do 16 lat wspólnie tworzą barwne spektakle, mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. Dzieci, które przyjadą do Polski, między18 czerwca a 3 lipca uczestniczyć będą w warsztatach artystycznych odbywających się równolegle w czterech polskich miastach: Wrocławiu Warszawie, Wałbrzychu i Przemyślu. Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny, które nie tylko oferują im miejsce do spania i wyżywienie, ale dzielą z nimi swój czas i oddają serce. Wszyscy otrzymują piękną lekcję otwartości i wrażliwości. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej i dołączyć do grupy Rodzin Brave Kids – przyjdź na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 19 marca, o godzinie 16.00 w Starej Kopalnia przy ul. Wysockiego 29.

Projekt Brave Kids powstał w 2009 roku jako część wrocławskiego Brave Festival – przeciw Wypędzeniom z Kultury. Naszą misją jest umożliwienie spotkania dzieciom z całego świata, aby w atmosferze przyjaźni i szacunku mogły wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami. Efektem wspólnych warsztatów artystycznych są barwne spektakle mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. To również świadectwo, że niezależnie od komplikacji świata dorosłych dzieci o różnym statusie społecznym i materialnym mogą wspólnie działać. Dla widzów to niezapomniane wrażenia artystyczne. Bardzo ważnym aspektem Brave Kids jest włączanie lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny. To wspaniała lekcja otwartości i wrażliwości dla obu stron. – Poprzez Brave Kids pragniemy tworzyć zaprzyjaźnioną społeczność dzieci świata, których nie będzie dotykać cierpienie, przemoc, głód, niewolnictwo, osierocenie – mówią organizatorzy akcji. Honorowy patronat nad projektem Brave Kids co roku sprawuje Unesco oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top