Ruszyli z produkacją silnika

Ruszyli z produkacją silnika

w Gospodarka

W fabryce Toyota Motor Industries Poland (TMIP) w Jelczu-Laskowicach oficjalnie ruszyła produkcja silnika wysokoprężnego 1,4 litra. Silniki trafiać będą do montowni Toyoty w Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji oraz Afryce Południowej.

Silnik 1.4 D-4D będzie montowany w kluczowych dla rynku europejskiego modelach Toyota Aurisi,Toyota Yaris oraz w modelu Toyota Corolla. Jest to zgodne z polityką koncernu, która zakładaprodukcję samochodów oraz ich podzespołów możliwie blisko rynków zbytu.Nowa jednostka napędowa charakteryzuje się wysoka wydajnością i obniżonym poziomem emisjidwutlenku węgla. Parametry te udało się uzyskać dzięki nowym wtryskiwaczom piezoelektrycznym, podniesieniu wydajności układu chłodzenia systemu recyrkulacji spalin (EGR) oraz zastosowaniu kolektora wylotowego ze stali nierdzewnej z opcjonalnym filtrem cząstek stałych (DPF). – Nasze inwestycje w Polsce, w tym w produkcja czystych silników diesla przez fabrykę TMIP, odgrywają kluczową rolę w działaniach podejmowanych przez Toyotę na rzecz środowiska naturalnego, a jednocześnie gwarantują europejskim klientom najwyższej jakości innowacyjny produkt. Aby sprostać wyzwaniom środowiskowym w zakresie redukcji CO2 oraz jakości powietrza, staramy się stworzyć samochód maksymalnie przyjazny środowisku, który charakteryzował się będzie zerową emisją spalin. Temu celowi podporządkowane są inwestycje Toyoty w rozwój benzynowych, wysokoprężnych i elektrycznych jednostek napędowych oraz badania nad alternatywnymi źródłami energii, które w przyszłości będzie można wykorzystać do napędu pojazdów – mówi Hiroyuki Ochiai, przedstawiciel zarządu Toyota Motor Europe. Silnik o pojemności 1.4 litra będzie montowany na tej samej linii produkcyjnej co dotychczasoweprodukty TMIP, czyli jednostki wysokoprężne o pojemności 2.0 oraz 2.2 litra. Podczaswielomiesięcznego okresu przygotowań do produkcji absolutnym priorytetem było sprostaniewymaganiom jakościowym. Wszystkie procesy oraz standardy związane z montażem nowego silnika zostały zrewidowane pod kątem zachowania najwyższych standardów jakości, wytrzymałości oraz niezawodności produktu. – Zagwarantowanie jakości produktu jest kluczową kwestią w procesie zarządzania fabryką. Podejmowane przez nas w ciągu ostatnich kilku lat wysiłki na rzecz poprawienia jakości pozwoliły nam osiągnąć w zeszłym roku fiskalnym jeden z najlepszych wyników pośród zakładów produkcyjnych Toyoty zlokalizowanych poza Japonią. W maju 2010 roku zostaliśmy uhonorowani przez Toyota Motor Corporation specjalną „Nagrodą Jakości" ("Overseas Plants Quality Award"). Rozpoczęcie produkcji silnika 1.4l przez TMIP jest ogromnym wyzwaniem dla naszych pracowników, jednak jestem przekonany, że z tak doświadczoną i zmotywowaną załogąbędziemy w stanie produkować w Jelczu-Laskowicach silniki, które w pełni zaspokoją oczekiwania naszych klientów – zaznacza Hirotaka Morishita, prezes TMIP.

W roku kalendarzowym 2009 w jelczańskiej fabryce wyprodukowano blisko 69 500 silników,natomiast w ciągu pięciu lat działalności TMIP, od rozpoczęcia produkcji w marcu 2005 do marcabieżącego roku, do montowni Toyoty w Wielkiej Brytanii, Turcji oraz republice Południowej Afrykizostało wysłanych w sumie 524 056 silników, które trafiły do czterech różnych modeli Toyoty:Avensis, Auris, Verso i Corolla.W Polsce znajdują się 2 zakłady produkcyjne Toyoty – zlokalizowana w Jelczu-Laskowicach fabryka Toyota Motor Industries Poland (TMIP) oraz Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) z siedzibą w Wałbrzychu. W TMMP produkowane są skrzynie biegów oraz silniki benzynowe o pojemności 1,0 litra. Poziom inwestycji Toyoty w Polsce wynosi obecnie ponad 3,05 miliarda złotych (767 milionów euro), a zatrudnienie w obu fabrykach niespełna 2900 pracowników.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Wizerunkowa wpadka

Prezes Jarosław Kaczyński rozwiązał struktury partyjne w Wałbrzychu. Decyzja związana jest  z
Go to Top