Ruszyły unijne przedszkola

Ruszyły unijne przedszkola

w Aktualności

Kilkanaście tysięcy złotych zainwestowała Głuszyca w remont pomieszczeń, w których w ramach realizacji unijnego projektu powstały dwa punkty przedszkolne. Bezpłatnie z opieki korzysta w nich ponad 20 dzieci, które zostały uroczyste pasowanie na przedszkolaka 11 września podczas specjalnie zorganizowanego ,,Pikniku Rodzinnego".

Dwa punkty przedszkolne – w Głuszycy Górnej i Grzmiącej – prowadzone są przez wałbrzyskie Forum Aktywności Lokalnej w ramach realizacji projektu pn. ,,Głuszyckie przedszkolaki". Dzieci bezpłatnie uczestniczą w zajęciach 6 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Oprócz realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, prowadzone są także zajęcia dodatkowe, tj. język angielski, rytmika, elementy obsługi komputera i edukacja teatralna. W palnie są również wycieczki. Dla rodziców przewidziano warsztaty z logopedą, psychologiem i pedagogiem.

Jednak aby można było utworzyć punkty przedszkolne na terenie naszej gminy, potrzebne były odpowiednie pomieszczenia. Gmina z własnych środków wyremontowała salę w Głuszycy Górnej oraz w Grzmiącej. Wymieniono m.in. stolarkę okienną oraz instalację elektryczną. Koszt remontu to kilkanaście tysięcy złotych. Pomieszczenia przeszły pozytywną kontrolę sanepidu, straży pożarnej oraz kontrolę kominiarską.

Podczas zorganizowanego 11 września ,,Pikniku Rodzinnego" najmłodsi zostali uroczyście pasowani na przedszkolaka. Były też zabawy edukacyjne oraz konkurencje, w których brały udział dzieci wraz z rodzicami. Obecny był także burmistrz Wojciech Durak, który przekonywał najmłodszych do bezpiecznej jazdy konnej.

Projekt ,,Głuszyckie przedszkolaki" będzie realizowany do lipca 2012 roku i ma na celu poprawienie poziomu edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top