Rycerze na motorach

Rycerze na motorach

w Sport

To będzie jedyna tego typu impreza w Polsce. Wyjątkowa okazja, aby zobaczyć na żywo jak wygląda prawdziwe miasteczko żużlowe, oglądnąć jazdę w pełnym uślizgu czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na motorze. Speedcross 2009 już w sobotę, 28 listopada, od godziny 10.30 na stadionie przy ulicy Sportowej na Sobięcinie.

Celem imprezy jest propagowanie bezpiecznego uprawiania sportów motocyklowych, motocross i enduro w miejscach przystosowanych i dedykowanych do tego typu sportów oraz tworzenie podwalin sportu żużlowego i off-roadowego w Wałbrzychu. Organizatorem Paweł “Fazer” Isański osoba, której w środowisku sportów motorowych nikomu przedstawiać nie trzeba. W sobotę na przygotowanej bieżni stadionu zostanie rozegrany Speedcross czyli wyścigi motocykli cross/enduro. W naszym kraju mało znana dyscyplina podobna do speedway’a, przez niektórych uważana za bardziej widowiskową. Sześciu zawodników podczas trzech okrążeń na torze nie tylko walczy z przeciwnikami, ale też z szykanami rozstawionymi na prostych. Atrakcją imprezy będzie występ 6-ścio letnich żużlowców na maszynach 50cc, którzy będą walczyli o Puchar SpeedTube.pl. 
Gościem specjalnym będzie zawodnik Mistrzostw Polski w Motocrossie i były Mistrz Polski Juniorów – Łukasz Bembenik. Specjalnie dla mieszkańców naszego miasta przyjedzie również drużyna żużlowa ATLAS-u Wrocław, która utworzy na stadionie miasteczko żużlowe. Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze do czynienia ze speedway"em zaprezentowane zostaną motocykle żużlowe, zostanie również pokazana jazda w pełnym uślizgu przez juniora klubu zuzlowego z Ostrowa Wlkp. Będzie można zrobić pamiątkowe fotki na maszynach i z zawodnikami, oraz porozmawiąć z "rycerzami" czarnego sportu. Serdecznie zapraszamy. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top