Ścisła teatralna czołówka

w Czarny Bór/Kultura

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki to jeden z najbardziej prestiżowych, dziecięcych festiwali teatralnych, który rokrocznie gromadzi dziecięce i młodzieżowe zespoły z całej Polski oraz Czech, spragnione teatralnej konfrontacji, wymiany doświadczeń oraz doskonałej zabawy.

Tegoroczna edycja festiwalu okazała się wyjątkowa i rekordowa pod każdym względem.
W ciągu 3 festiwalowych dni, na scenie jeleniogórskiego Muflona (Miejski Dom Kultury) zaprezentowało się 28 zespołów. Z trudną sztuką teatru zmagało się 409 młodych aktorów,
a poziom artystyczny spektakli (co mocno podkreślali zarówno jurorzy jak i organizatorzy) był najwyższy od lat. Wśród zespołów, którym udało się zakwalifikować do występów finałowych znalazł się czarnoborski teatr I Morele Bęc. Czarny Bór to Gmina Ludzi z Pasją, więc jak się okazuje teatralnej pasji i talentu młodym artystom nie zabrakło i z Teatrrrałek wrócili nie tylkoz artystycznymi wrażeniami, ale również nagrodą za zdobycie III miejsca.

Nagrodę wywalczyli sobie spektaklem „W drodze do Szmaragdowego Grodu na motywach słynnego „Czarnoksiężnika z Krainy Oz w reżyserii Katarzyny Bernaś – instruktorki
i założycielki grupy. Ciekawa teatralna forma, wartka akcja oraz energia sceniczna młodych aktorów zachwyciły zarówno widzów jak i jurorów. W spektaklu brawurowo zaprezentowali się: Wiktoria Bernadyn, Zofia Cieplicka, Nina Czyżowska, Alicja Koch, Julia Mazanek, Jagoda Melcarek, Julia Melcarek, Aleksandra Nowak, Kinga Nowak, Dawid Pączka, Maja Rogowska, Zuzanna Romanik oraz Małgorzata Wojtarowicz. – To był pierwszy konkursowy wyjazd teatru I Morele Bęc, a zaowocował tak ważną nagrodą. Pobyt na festiwalu obfitował w mnóstwo teatralnych emocji, nowych znajomości, ale też zabawę. Gratuluję moim aktorom oraz ich rodzicom i dziękuję wszystkim którzy nas wspierali i przyczynili się do tego sukcesu – mówi Katarzyna Bernaś, opiekunka artystyczna grupy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top