Ścisła teatralna czołówka

w Czarny Bór/Kultura

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki to jeden z najbardziej prestiżowych, dziecięcych festiwali teatralnych, który rokrocznie gromadzi dziecięce i młodzieżowe zespoły z całej Polski oraz Czech, spragnione teatralnej konfrontacji, wymiany doświadczeń oraz doskonałej zabawy.

Tegoroczna edycja festiwalu okazała się wyjątkowa i rekordowa pod każdym względem.
W ciągu 3 festiwalowych dni, na scenie jeleniogórskiego Muflona (Miejski Dom Kultury) zaprezentowało się 28 zespołów. Z trudną sztuką teatru zmagało się 409 młodych aktorów,
a poziom artystyczny spektakli (co mocno podkreślali zarówno jurorzy jak i organizatorzy) był najwyższy od lat. Wśród zespołów, którym udało się zakwalifikować do występów finałowych znalazł się czarnoborski teatr I Morele Bęc. Czarny Bór to Gmina Ludzi z Pasją, więc jak się okazuje teatralnej pasji i talentu młodym artystom nie zabrakło i z Teatrrrałek wrócili nie tylkoz artystycznymi wrażeniami, ale również nagrodą za zdobycie III miejsca.

Nagrodę wywalczyli sobie spektaklem „W drodze do Szmaragdowego Grodu na motywach słynnego „Czarnoksiężnika z Krainy Oz w reżyserii Katarzyny Bernaś – instruktorki
i założycielki grupy. Ciekawa teatralna forma, wartka akcja oraz energia sceniczna młodych aktorów zachwyciły zarówno widzów jak i jurorów. W spektaklu brawurowo zaprezentowali się: Wiktoria Bernadyn, Zofia Cieplicka, Nina Czyżowska, Alicja Koch, Julia Mazanek, Jagoda Melcarek, Julia Melcarek, Aleksandra Nowak, Kinga Nowak, Dawid Pączka, Maja Rogowska, Zuzanna Romanik oraz Małgorzata Wojtarowicz. – To był pierwszy konkursowy wyjazd teatru I Morele Bęc, a zaowocował tak ważną nagrodą. Pobyt na festiwalu obfitował w mnóstwo teatralnych emocji, nowych znajomości, ale też zabawę. Gratuluję moim aktorom oraz ich rodzicom i dziękuję wszystkim którzy nas wspierali i przyczynili się do tego sukcesu – mówi Katarzyna Bernaś, opiekunka artystyczna grupy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top