„Senior - lokomotywą społeczności”

„Senior – lokomotywą społeczności”

w Aktualności

Blisko 50 osób wzięło udział w projekcie „Senior – lokomotywą społeczności” realizowanym przez Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. – Siedzenie w domu nie jest dla mnie. Dzięki temu projektowi poznałam nowych znajomych i poczułam jeszcze większą chęć do działania – mówiła Danuta Sakowska.

Na zakończenie projektu, który realizowany był od 1 lipca 2013 uczestnicy spotkali się na wspólnej wigilii w Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Mickiewicza. – Szkoda, że to już koniec. Zwykle seniorzy to osoby samotne, a dzięki temu projektowi mogliśmy spotykać się w dużym gronie, śpiewać, malować, czy chodzić na wycieczki – podkreślała Danuta Grodzka. – Stworzyliśmy jedną, dużą rodzinę. Panowała swoboda, każdy czuł się dobrze, a atmosfera była tak ciepła, że nie chciało się wychodzić – dodawał Stanisław Rondzisty. – Dlatego zachęcam tych, którzy siedzą w domu i narzekają na swój los czy samotność. Weźcie sprawy w swoje ręce. Każdy z nas jest kowalem swojego losu. Zróbcie pierwszy krok. Przekonacie się, że życie seniora jest piękne – podkreślał.

Celem realizowanego przez pół roku projektu było wzmocnienie kompetencji seniorów poprzez doświadczenie w profesjonalnej realizacji konkretnych zadań oraz prowadzenia publicznych działań. W przygotowaniu przedsięwzięć wspierali ich opiekunowie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top