Sentymentalnie w uzdrowisku

Sentymentalnie w uzdrowisku

w Kultura

Przebywająca w sanatorium Szczawno – Jedlina warszawska poetka Barbara Białowąs przygotowała dla kuracjuszy wieczór autorski.

W Domu Zdrojowym w Szczawnie – Zdroju poetka zaprezentowała utwory, które powstały na podstawie jej wierszy. Większość z nich poświęcona była miłości. – Cóż można o niej powiedzieć? Na każdym etapie życia kobiety jest na pewno różna. Miłość jest inna wiosną, latem, jesienią czy zimą. Chciałabym, aby dzisiaj panie, z okazji zbliżającego się dnia kobiet, wysłuchały właśnie jaka jest wiosną. Jakie pojawiają się wówczas potrzeby i oczekiwania ze strony kobiety w stosunku do miłości – mówiła rozpoczynając swój autorski wieczór. Obecność poetki bardzo ucieszyła pracowników uzdrowiska. – Cieszymy się, że tak znane osoby, które są zarazem naszymi gośćmi, chcą organizować spotkania i wieczory dla przebywających w uzdrowisku kuracjuszy. Dzięki temu możemy bezpośrednio zapoznać się z twórczością polskich poetów i artystów – podkreślała Dorota Piotrzkowska, dyrektor marketingu Uzdrowiska Szczawno – Jedlina.

Barbara Białowąs debiutowała w latach 90-tych. Należy do Związku Literatów Polskich. Do tej pory wydała pięć tomików poezji: „Droga Eremity", „Sekrety i Fascynacje", „Obca Bliskość", „Odnaleźć w sobie" i „Lustra". Poezja Barbary Białowąs jest prosta, trafiająca w sedno, oparta na przeżyciu i głębokiej obserwacji. Jest refleksją nad zagubieniem człowieka uwikłanego we własne słabości i role społeczne, a jednocześnie pokazuje możliwości jego odnalezienia się w przestrzeni trwałych wartości.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top