Setki ofert pracy

Setki ofert pracy

w Region

Ponad 40 wystawców z ok. 300 ofertami na ponad 1.000 miejsc pracy z Niemiec, Czech i Polski będzie można znaleźć już 7 października podczas Transgranicznych Targów Informacyjno-Rekrutacyjnych, które odbędę się w Świdnicy.

Przedsięwzięcie ma na celu prezentację mieszkańcom pogranicza możliwości podjęcia pracy u sąsiadów po niemieckiej i czeskiej stronie, a także w Polsce. Innym celem targów jest również możliwość edukacji w kwestii rynku pracy, czy też poznania zasad prowadzenia działalności gospodarczej po trzech stronach granicy. Wystawcy zaprezentują się w środę, 7 października w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Śląska 35), a dzień wcześniej – we wtorek, 6 października w Miejskim Domu Kultury (ul. Parkowa 1) w Zgorzelcu. Targi organizowane są w godz. 10.00-14.00. Pracodawcy z Polski, Czech i Niemiec będą szukać chętnych do pracy w branży budowlanej, mechanicznej, elektromechanicznej, IT, hotelarskiej albo np. opiekunów osób starszych. Wybór w ramach 300 różnych ofert pracy będzie spory. W razie potrzeby poszukujący pracy mogą liczyć na pomoc tłumaczy. – Wskaźniki dotyczące bezrobocia w regionie Województwa Dolnośląskiego wykazują tendencję spadkową, pomimo to, nadal wiele osób, w rejonach oddalonych od Wrocławia, poszukuje zatrudnienia. Dlatego cieszy nas inicjatywa Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i mamy wszyscy nadzieję, że spotka się ona z szerokim zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu świdnickiego – mówi starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top