Sex to nie sport

Sex to nie sport

w Polityka

Ponad 60 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Wałbrzychu spotkało się z posłanką – lekarzem Haliną Szymiec – Raczyńską, by porozmawiać o antykoncepcji. Wcześniej Halina Szymiec – Raczyńska odwiedziła Liceum Ogólnokształcące w Ząbkowicach Śląskich.

Niechciane ciąże. Choroby i bardzo często rodzinne tragedie. Dziś widok 15 lub 16 – latki w ciąży coraz rzadziej zadziwia. Młodzież w coraz młodszym wieku uprawia sex, ale zapomina o najważniejszym – o antykoncepcji i o tym, że nie zawsze jest ta 100 % pewność. Przeraża też fakt jak niska jest świadomość młodych ludzi o jej metodach, a także to, że młodzież wstydzi się i nie chce o tym rozmawiać. O potrzebie edukacji seksualnej w szkołach najlepiej wie lekarz i to ginekolog, dlatego pod koniec listopada Halina Szymiec – Raczyńska rozpoczęła cykl spotkań z młodzieżą, których głównym tematem są właśnie metody antykoncepcji.

Przede wszystkim posłanka – lekarz przestrzegała młodzież przed wirusem HIV, którym zarazić można się najczęściej poprzez niestosowanie antykoncepcji.  Sex to nie sport – mówiła Halina Szymiec – Raczyńska, podczas spotkania z uczniami. Pamiętajcie o antykoncepcji, to tak ważne. Pamiętajcie, jak łatwo zarazić się wirusem HIV. Na to nie ma lekarstwa. Zawsze powinniście mieć jakieś zabezpieczenie, a jeżeli nie macie to wymagajcie go od partnera – tłumaczyła Szymiec – Raczyńska.

Po 30 – minutowym wykładzie przyszedł czas na pytania. I tu okazało się, że uczniowie owszem pytania zadawali ale…po opuszczeniu sali przez nauczycielki. To z kolei świadczy o tym, że młodzież wciąż krępuje temat sex -u i antykoncepcji. Z drugiej strony po pytaniach, które padały można wnioskować jedno – młodych uczy dziś nie szkoła – lecz Internet.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Polityka

Policja dziękuje powiatowi

Jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej podczas ostatniej sesji
Go to Top