Skalnik górą w meczu beniaminków

Skalnik górą w meczu beniaminków

w Sport

Do inauguracji IV ligi pozostało zaledwie kilkanaście dni, a MKS Szczawno-Zdrój nadal bez formy. W środowym sparingu beniaminek rozgrywek przegrał 0:1 ze Skalnikiem Czarny Bór, a więc innym beniaminkiem, dla odmiany klasy okręgowej.

To nie był zbyt udany pojedynek kontrolny w wykonaniu gospodarzy. Porażka nie może jednak dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę skład, w jakim wystąpiła ekipa z uzdrowiska. Z różnych bowiem przyczyn trener Walczak nie mógł skorzystać z usług co najmniej ośmiu podstawowych zawodników, w tym: Wojciecha Pydy, Mariusza Kuli, Kamila Drąga, Tomasza Czechury, Tomasza Szyszki, Błażeja Gromniaka, Mariusza Antasa czy Michała Nadziei. Bez wspomnianych piłkarzy gra MKS-u nie wyglądała tak, jak powinna była wyglądać. Mimo to niewiele brakowało, a spotkanie zakończyłoby się remisem, gdyż zwycięski gol dla beniaminka „okręgówki” padł tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Ładną kontrę przyjezdnych skutecznie wykończył zawodnik testowany, dzięki czemu Skalnik wygrał 1:0. Wcześniej gra toczyła się pod lekkie dyktando szczawieńskiej drużyny, jednak miejscowi nie grzeszyli skutecznością. Do przerwy za sprawą Daniela Kłosowskiego oraz Kacpra Niemczyka ekipa Walczaka powinna była prowadzić 2:0, jednak celność nie była tego dnia najmocniejszą stroną gospodarzy, co po zmianie stron mógłby potwierdzić Niemczyk, który z zaledwie 3 metrów trafił w bramkarza Czarnego Boru, Marcina Jaskółowskiego. Inna sprawa, iż jego vis-a-vis, Giulio Carbonetti wykazał się naprawdę sporym kunsztem broniąc w sytuacji sam na sam z przeciwnikiem. Niestety, zmiennik Damiana Michno nie miał już tyle szczęścia w 86 minucie, gdy rywale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W kolejnym spotkaniu kontrolnym, do którego dojdzie w sobotę o godzinie 11, MKS Szczawno-Zdrój zagra na wyjeździe z Polonią Spartą Świdnica.

MKS Szczawno-Zdrój – Skalnik Czarny Bór 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 zawodnik testowany (86)

MKS: Michno, S. Szkudlarek, Niemczyk, Korulczyk, Kłosowski, P. Szkudlarek, Grześkowiak, Słapek, Słomowicz, Mrozowski, Kucharski oraz Carbonetti. Trener: Wiesław Walczak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top