Śladem Roberta Lewandowskiego

Śladem Roberta Lewandowskiego

w Sport

Wyniki naszej reprezentacji w piłce nożnej nie napawają optymizmem. Nie dziwi zatem inicjatywa istniejącej od czterech lat w naszym kraju – Football Academy. Ostatnie przedsięwzięcie szkółki piłkarskiej promowane jest pod hasłem „Football Academy buduje kadrę Polski U-10", a jednym z realizatorów pomysłu będzie preżnie rozwijający się wałbrzyski oddział FA.

Z każdym kolejnym miesiącem Football Academy rozwija swoją działalność otwierając nowe ośrodki, w których swoje umiejętności piłkarskie doskonalą najmłodsi adepci futbolu. Z myślą o najzdolniejszych piłkarzach, a także wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom przedstawiciele FA uruchamiają nowatorski projekt pod tytułem Kadra Polski Football Academy, który jest bezprecedensową inicjatywą w piłkarskim szkoleniu dzieci w Polsce. Reprezentacja Polski Football Academy w 2013 roku obejmuje najbardziej uzdolnione dzieci urodzone po 1 stycznia 2003 roku (tzw. U-10). Miejsca znajdą się również dla najzdolniejszych dzieci z rocznika 2004. Założeniem tego ambitnego projektu jest to, aby z każdym następnym rokiem powstawał kolejny rocznik reprezentacyjnej drużyny. Istotą projektu jest prowadzenie trzech Kadr Polski Football Academy: U-10, U-11 oraz U-12, które zostaną zbudowane łącznie w ciągu 3 lat.

Celem Reprezentacji Polski Football Academy, która zbudowana będzie z najzdolniejszych piłkarzy z polskich oddziałów FA, w tym także z Wałbrzycha, jest podniesienie umiejętności techniczno-taktycznych zawodników, przygotowanie ich do profesjonalnego treningu piłkarskiego pod okiem specjalistów, a także ich promocja na arenie polskiej piłki dziecięcej. Selekcja zawodników do kadry prowadzona jest na podstawie:- opracowanych testów sprawnościowych, które zostaną przeprowadzone na każdym 10-letnim piłkarzu Football Academy w trakcie „Ogólnopolskiego Tygodnia Testów Football Academy" (22 kwietnia – 28 kwietnia 2013 roku)- ocen, opisów oraz video umieszczonych w wewnętrznym systemie skautingowym Football Academy- indywidualnych sugestiach trenerów i managerów danego ośrodka.Udział w zgrupowaniach i konsultacjach Reprezentacji Polski Football Academy jest bezpłatny, a wszystkie koszty, poza transportem na miejsce zbiórki, pokrywane są ze środków centrali FA.Selekcjonerami Reprezentacji Polski Football Academy U-10 w 2013 roku zostali trenerzy: Paweł Jędrzejewski oraz Paweł Bzdęga. Pierwsze zgrupowanie kadry odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2013 roku w Płocku na obiektach miejscowej Wisły.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top