Śledztwo w sprawie zabójstwa

Śledztwo w sprawie zabójstwa

w Region

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi śledztwo przeciwko 19-letniemu Karolowi G., mieszkańcowi powiatu kłodzkiego, podejrzanemu o to, że w dniu 26.11.2012r. w Kłodzku działając w celu rabunkowym dokonał zabójstwa 60-letniego właściciela lombardu, poprzez zadanie mu około 20 ciosów nożem, a następnie zabrał wyroby jubilerskie ze złota i srebra o wadze ponad 1300 gramów oraz pieniądze w kwocie ponad 8.000 zł.

Do feralnego zdarzenia doszło około południa w lombardzie położnym przy ul. Kościuszki w Kłodzku. Podejrzany po wejściu do lombardu zaatakował jego właściciela przy użyciu posiadanego przy sobie noża. Istotnym dowodem w sprawie okazał się zapis monitoringu wnętrza lombardu, o istnieniu którego sprawca nie wiedział. Dowód ten pozwolił na niemal niezwłoczne ustalenie i zatrzymanie podejrzanego przez funkcjonariuszy policji. Ujawniono przy nim zrabowane z lombardu przedmioty. Karol G. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył w sprawie wyjaśnienia, które wskazują, że motywem jego działania była chęć zysku, a do napadu przygotowywał się od tygodnia. W dniu 28.11 b.r. Sąd Rejonowy w Kłodzku na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu za zarzuconą mu zbrodnię grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top