Słoń Aban o bezpieczeństwie

Słoń Aban o bezpieczeństwie

w Kultura

Jak zachować się w pobliżu przejazdu kolejowego, co oznaczają kolorowe znaki drogowe przy torach i dlaczego każdy przejazd kolejowy skrzyżowany z szosą jest ważny w ruchu drogowym – o tym wszystkim opowiedział dzieciom słoń Aban w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Akcja Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!" od sześciu lat jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Celem kampanii jest podnoszenie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Adresatem tego przedsięwzięcia są również najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego – Odwiedzamy szkoły, organizujemy także różnego rodzaju imprezy plenerowe. Po raz pierwszy postanowiliśmy pokazać dzieciom spektakl „Aban i bezpieczny przejazd" – mówi Krzysztof Wójcik, rzecznik prasowy Zakładów Linii Kolejowych w Wałbrzychu. Spektakl opowiada o przygodach słonia Abana i jego przyjaciół, którzy mieszkają w miasteczku „Przejazdowo". Milusińscy mieli okazję dowiedzieć się, że znajomość rozkładu jazdy pociągów nie tłumaczy niemądrego zachowania się przejeździe kolejowym, a pospiech może być przyczyną tragedii. Na widowni Teatru Lalki i Aktora zasiadło około dwustu dzieci, którym zabawny słoń i jego przyjaciele bardzo przypadli do gustu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top