Smutek w Szczawnie

Smutek w Szczawnie

w Sport

Choć o problemach kadrowych MKS-u Szczawno-Zdrój było głośno, to chyba nikt z fanów nie dopuszczał do siebie myśli, iż beniaminek IV ligi wycofa się z rozgrywek. Tymczasem tuż przed ubiegłotygodniową inauguracją z drużyną KP Brzeg Dolny zespół zrezygnował z walki o utrzymanie.

Stało się najgorsze, co mogło stać. Zespół, który miał spore szanse na utrzymanie w IV lidze, przestał istnieć. Problemy rozpoczęły się wraz z rezygnacją dotychczasowego prezesa Dionizego Niemczyka, który po kilku latach owocnej pracy postanowił odpocząć od futbolu. Nowym włodarzem sekcji piłki nożnej został dotychczasowy bramkarz MKS-u – Damian Michno, który jednak swą funkcję sprawował dość krótko, gdyż nie mógł się dogadać z odpowiedzialnymi za finansowanie klubu przedstawicielami Urzędu Miasta. Wraz z nim za dotychczasową współpracę podziękowali między innymi Artur Słapek czy Michał Nadzieja, którzy obecnie bronią barw Victorii Świebodzice. Poproszony o wsparcie zespół z uzdrowiska próbował jeszcze ratować trener Wiesław Walczak, jednak nawet on nie był w stanie poskładać drużyny, której trzon stanowili juniorzy. Tych zresztą było tak niewielu, iż MKS rezygnował z kolejnych sparingów, a w jednym z nielicznych, które udało się rozegrać, szczawieńska ekipa uległa juniorom Górnika Wałbrzych aż 0:9. W efekcie, choć były plany, aby dograć rundę wiosenną do końca i z honorem spaść do „okręgówki", to jednak zdecydowano o wycofaniu zespołu z rozgrywek. To oznacza, iż jeśli zostanie zgłoszony do gry, to najwyżej w klasie A.

Według naszych informacji reaktywacją drużyny zainteresowani są byli piłkarze tej drużyny, którzy mimo iż oficjalnie zakończyli już przygodę z futbolem, to dla zdrowia i zabawy spotykają się i trenują dwa, trzy razy w tygodniu i chcą się jeszcze sprawdzić w rywalizacji z innymi A-klasowymi ekipami. Na razie nie podajemy nazwisk wspomnianych graczy, gdyż ich ewentualny powrót na boisko pod szyldem MKS-u uzależniają od wyników rozmów z odpowiedzialnymi za szczawieński sport pracownikami Urzędu Miasta.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top