Sowa 2011 rozstrzygnięta

Sowa 2011 rozstrzygnięta

w Kultura

Teatr Frędzle z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury za spektakl „Czerwony Kapturek" (kategoria dzieci do lat 9), Trele Morele" z Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach za przedstawienie „ Zbzikowana historia" (kategoria od lat 10 do 16) oraz statuetka dla Przemka Lignarskiego za super kreację aktorską. W Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu odbył się XII Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „SOWA 2011".

W Przeglądzie udział wzięło 5 zespołów, przedstawiając sześć spektakli. W związku z tym, iż był rok przerwy zgłosiła się mniejsza ilość zespołów. Jednak widzowie oglądający przedstawienia, świetnie się bawili, co było również jednym z celów organizatorów. Jury konkursu w składzie:

Danuta Gołdon – reżyser i aktorka Teatru William – Es w Wałbrzychu, Danuta Szczęśniak – Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Gminy w Walimiu i Robert Delegiewicz – muzyk, reżyser i aktor Teatru William – Es w Wałbrzychu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:W kategorii dzieci do lat 9:"Super Sowę" otrzymał zespół: Teatr Frędzle z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury za spektakl „Czerwony Kapturek", wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Zespół „Burza" z Centrum Kultury w Kamiennej Górze za spektakl „Nasza Królewna Śnieżka". W kategorii od lat 10 do 16, statuetka „Super Sowy" została przyznana zespołowi „Trele Morele" z Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach za przedstawienie „ Zbzikowana historia", wyróżnione zostały zespoły: „Trema za kurtyną" z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu za Kabaret „Terroryści" oraz za spektakl „ Tam gdzie spadają anioły". W tej kategorii została także przyznana nagroda specjalna za promowanie zdrowego stylu życia, którą otrzymał zespół „Cudaki" z Miejskiej Szkoły Podstawowej z Jedliny – Zdrój im. Jana Pawła II za sztukę „Dajcie dzieciom słońce". Dodatkowo Jury konkursu przyznało statuetkę „Super Sowa" dla Przemka Lignarskiego za super kreację aktorską.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top