Sowa 2012 rozstrzygnięta

Sowa 2012 rozstrzygnięta

w Kultura

To była już XIII edycja Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych „SOWA" W tym roku o statuetki walczyło 17 zespołów, które zostały podzielone na cztery kategorie dziecięce tj. kalasy „0", kl. I – III; kl. IV – VI oraz gimnazja.

Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Majewska – emerytowany nauczyciel, pedagog, Barbara Kręciproch – animator kultury oraz Renata Machelska – Dyrektor GBP w Walimiu zdecydowało przyznać następującym zespołom statuetki „SUPER SOWY":

Kat.I, – „0" – statuetkę otrzymał zespół „Figielek" z MDK w Świdnicy za przedstawienie „A to Ci historia"

Kat. II – klasy I – III – „Super Sowa" powędrowała do zespołu „Puchatek" z PSP Nr 5 w Wałbrzychu za spektakl „Na ratunek dzieciakom"; II m-ce zajęła grupa „Pierot" z MDK w Świdnicy; III m- ce"Trzeciaki" z SP Nr 3 w Głuszycy.

Kat. III – klasy IV – VI – „Super Sowę" otrzymał zespół Ene Due Rabe z Ośrodka Badań Twórczych Światowid – Wrocław za teatr „Pchła szachrajka"; II m- ce przyznano dla „Kamyczków" z PSP Nr 6 w Wałbrzychu, III m-ce zajął zespół „Pokazowisko" z PSP z Oddziałami Integracyjnymi Nr 26 w Wałbrzychu i przyznano również jedyne w całym konkursie wyróżnienie dla „Uczniów PSP w Walimiu".

Kat. IV – Gimnazja – „Super Sowa" trafiła do rąk grupy „Bez komentarza", reprezentantów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi – Gimnazjum Nr 9 w Wałbrzychu za spektakl „Między jawą , a snem" ; II m-ce zajęła grupa „Przypadek" z Gimnazjum Nr 2 w Nowej Rudzie, a III m-ce otrzymał zespół „Trema za kurtyną" z Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Wałbrzychu. Komisja postanowiła także wyróżnić jedną aktorkę tj. Weronikę Wąsik – odtwórczynię Macochy w spektaklu „Kopciuszek". Zwycięzcą gratulujemy i do zobaczenia za rok.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top