Spektakl dla dzieci

Spektakl dla dzieci

w Kultura

Zostanie zrealizowany 34 razy. Jego odbiorcy to dzieci z wałbrzyskich szkół w wieku od 10 do 14 lat. Premiera spektaklu ,,Tutaj jest wszystko" już 15 grudnia 2015 roku.

Sztuką „Tutaj jest wszystko" Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu wychodzi do widzów. Całkiem dosłownie. Przedstawienie prezentowane będzie wyłącznie w wałbrzyskich szkołach i jest adresowane do uczniów ostatnich klas podstawówek. – Spektakl to prezent dla widzów i dla nas samych. Będzie on realizowany 34 razy we wszystkich szkołach w Wałbrzychu. Nie składa się tylko z przeżycia artystycznego. To cały szereg działań pedagogicznych, edukacyjnych, społecznych, przygotowanych przez teatr we współpracy z poradnią psychologiczno- pedagogiczną w Wałbrzychu – mówił Maciej Podstawny, dyrektor artystyczny. – Współpraca z poradnią to bardzo ważna część całego przedsięwzięcia. Chcemy sprawdzić czy ten widz w wieku od 10 do 14 lat spotyka się z naszą opowieścią. Działania pedagogiczne konsultujemy z poradnią. Ze specjalistami badamy naszego widza – mówiła Dorota Kowalkowska, kierownik literacki. Spektakl powstał na podstawie ,,Książki wszystkich rzeczy". Jej bohaterem jest obdarzony niezwykłą wyobraźnią 9-letni Thomas. Chłopiec widzi rzeczy, których inni zdają się nie dostrzegać. Ma jedno marzenie: kiedy dorośnie, chce być szczęśliwy. Rodzina Thomasa tylko na pozór jest całkiem zwyczajna. Książka Guusa Kuijera, stała się bestsellerem w całej Europie oraz otrzymała najważniejsze nagrody w kategorii literatury dziecięcej. Młodzi widzowie z Wałbrzycha i okolic będą pierwszymi, którzy zobaczą jej polską sceniczną adaptację. Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Propozycja wałbrzyskiego teatru została oceniona najwyżej spośród 117 innych projektów, które stanęły do tego prestiżowego konkursu. Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach i przedszkolach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Premiera spektaklu odbędzie się 15 grudnia 2015 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu o godzinie 16.00 dla dzieci, 18.00 dla młodzieży i 20.00 dla dorosłych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top