Spotkanie z autorem książki Jerzym Rostkowskim

Spotkanie z autorem książki Jerzym Rostkowskim

w Kultura

Dom Wydawniczy Rebis oraz władze miast-gospodarzy serdecznie zapraszają czytelników na cykl spotkań z panem Jerzym Rostkowskim, autorem książki „Podziemia III Rzeszy", które odbędą w się w dniach 1-4 grudnia 2010 roku.

 

O tajemnicach i skarbach ukrytych w trakcie i po wojnie oraz ich poszukiwaniach napisano już sporo. Jednakże Podziemia III Rzeszy stanowią na tym tle publikację niezwykłą. Jest to bowiem relacja z pierwszej ręki, spisana przez badacza, odkrywcę, dociekliwego tropiciela odpowiedzi na pytania, które wciąż pozostają otwarte. To kolejny krok ku poznaniu zaskakującej prawdy o tym, co skrywają skrzętnie zamaskowane przed postronnymi rozliczne podkopy i sztolnie drążone przez hitlerowców w twardej skale Dolnego Śląska.Jerzy Rostkowski zabiera czytelnika w zadziwiająca podróż po podziemiach zamku Książ, wałbrzyskich kopalniach i laboratoriach skrytych w głębokich piwnicach Szczawna-Zdroju. Stawia odważną tezę na temat słynnego i wciąż nieodnalezionego obiektu Rüdiger. Nie pomija także drażliwej i niebezpiecznej kwestii legendarnych „strażników"…Niewątpliwą zaletą książki są zamieszczone w niej unikatowe wspomnienia i wywiady przeprowadzone osobiście przez autora, a także badania własne, stanowiące pierwotne materiały źródłowe. Rostkowski  docieka, bada, snuje teorie, niekiedy odważne, ale nigdy zupełnie fantastyczne. Każdą stara się podbudować, osadzać na faktach, domniemaniach, wspomnieniach. Jest przy rzetelny, co sprawia, że w gronie eksploratorów, zajmujących się tematem dolnośląskich tajemnic od lat cieszy się zasłużonym uznaniem.

„Dolny Śląsk to kraina tajemnic i na poły mitycznych skarbów III Rzeszy, ukrytych w podziemiach starych zamków, w kopalnianych korytarzach, niekiedy w samych centrach dużych miast. Zamaskowane i zaminowane, do dziś dyskretnie pilnowane są przez budzących lęk zagadkowych „strażników" i polskie służby specjalne.Laboratoria, które pracowały nad bronią jądrową i rakietami balistycznymi, zbiory muzealne, broń Werwolfu, złoto banków Rzeszy – to tylko część frapujących dolnośląskich sekretów, które w Podziemiach III Rzeszy odsłania znakomity ich badacz i odkrywca Jerzy Rostkowski" – napisał o Jerzym Rostkowskim autor bestsellerów Zamach, Zabójcy i Katyń, Tadeusz Kisielewski,

Jerzy Rostkowski urodził się w 1950 r. w Jeleniej Górze. Jak pisze Tadeusz Kisielewski, jest on „jednym z najwybitniejszych polskich eksploratorów – ludzi, których wiedza, dociekliwość, pasja oraz intuicja badawcza prowadzą nierzadko do odkryć budzących zazdrość zawodowych historyków". Niestrudzony tropiciel sekretów II wojny światowej oraz ich popularyzator. Uwielbia, jak mówi: „ulotny pył tajemnicy drzemiący na starych dokumentach". Napisał wiele książek na temat poszukiwań i tajemnic historii, m.in. Zamek Książ – zapomniana tajemnica, Znikające miasta, Lampy śmierci czy Rozkaz – zapomnieć!

Plan spotkań:1 grudnia, WAŁBRZYCH, godz. 17.00-19.00 – spotkanie współorganizowane przez Urząd Miasta Wałbrzycha w sali Rady Miasta Wałbrzycha, Pl. Magistracki 12 grudnia, SZCZAWNO-ZDRÓJ, godz. 17.00-19.00 – spotkanie współorganizowane przez Urząd Miasta Szczawna Zdrój w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju (Sala Kameralna) ul. Kościuszki 193 grudnia, LEGNICA, godz. 17.00-19.00 – spotkanie współorganizowane przez Legnicką Bibliotekę Publiczną w siedzibie biblioteki, ul. Piastowska 224 grudnia, WROCŁAWgodz. 15.00-16.00 – podpisywanie książek na stoisku DW Rebis podczas Promocji Dobrych Książek w Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5godz. 17.00-19.00 – spotkanie współorganizowane przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną, Rynek 58, piętro 3., sala 31

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top