Sprzątaj po swoim psie

w Boguszów Gorce

20 pojemników na psie odchody zamontowano pod koniec października na ternie Boguszowa-Gorc. Mają one ułatwić właścicielom psów i kotów sprzątanie zanieczyszczeń po swoich pupilach.

Sprzątanie po psie to nie przywilej, ale obowiązek. Niestety niektórym ciężko to zrozumieć. Przykładem jest mieszkanka Świdnicy, o której w ubiegłym roku, mówiła i pisała cała Polska. Kobieta notorycznie nie sprzątała po swoim psie. Kilkukrotne karanie mandatem nie poskutkowało, dlatego strażnicy zdecydowali się złożyć do sądu wniosek. Był to pierwszy taki przypadek na Dolnym Śląsku. Przypomnijmy jak brzmiał ówczesny komunikat strażników: „Poranek na świdnickim Rynku. W oku kamery monitoringu miejskiego pojawia się kobieta z owczarkiem niemieckim. „Już po chwili piesek pozostawia na bruku ślad swojej bytności, a jego właścicielka beztrosko odchodzi, nie spoglądając nawet na odchody swojego pupila”. Kobieta była dobrze znana strażnikom. Była kilkukrotnie upominana i karana za niesprzątanie po swoim psie. Bezskutecznie…

Co najważniejsze. Brak specjalnego pojemnika na odpady nie jest problemem. Psie odchody można wrzucać do pojemników na niesegregowane odpady komunalne lub do ulicznych koszy.  Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by wychodząc z psem na spacer z domu zabrać jakąkolwiek torebkę, w którą sprzątnięte zostanie to, co zrobi na chodnik czy trawnik pod oknami  sąsiada. A jeśli specjalne pojemniki już są, jak w Boguszowe-Gorcach,  sprawa wydaje się być naprawdę prosta.

Tu stoją pojemniki: ul. Nadziei – 1 szt., ul. Pokoju -1 szt., ul. Kolejowa Park – 1 szt., ul. Szkolna -1 szt.,   ul. Kolejowa -1 szt., ul. Grunwaldzka Apteka – 1 szt., ul. Kościuszki  Park -1 szt., ul. Bema Orlik -1 szt.,  ul. Jagiełły Parking – 1 szt., ul. Kamiennogórska skarpa- 2 szt., ul. Kusocińskiego- 1 szt., ul. Szybowa – 2 szt., ul. Dworcowa – 2 szt., ul. Złota Skwer – 1 szt., ul. Główna Skwer – 1 szt., ul. Sportowa Dzikowiec Obiekt – 2 szt.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*