Sprzątanie świata

Sprzątanie świata

w Aktualności

Nadrzędnym celem tej akcji nie jest usuwanie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, a wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Już 11 września w Wałbrzychu rusza kolejna akcja pod hasłem "Sprzątanie Świata". Poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki jej organizatorzy chcą zachęcić do sprzątania śmieci. – Ważna jest edukacja na ten temat, kontynuowanie działań o szerokim zasięgu, aby dbać o czystość swojej okolicy nie tylko w te dni, kiedy prowadzona jest akcja, ale i na co dzień – mówią pomysłodawcy.

Organizacja takiej akcji to nie tylko odwoływanie się do haseł ekologicznych, ale i do zasad społeczeństwa obywatelskiego, społecznej odpowiedzialności za wygląd najbliższej okolicy. To odwołanie się do jakości życia lokalnej społeczności, wspólnego działania dla wspólnego dobra. Jest to pomoc w przekazywaniu młodzieży pozytywnych wzorców ekologicznych oraz nawiązanie do właściwej hierarchii postępowania z odpadami.

Program akcji Sprzątanie światastart godz. 12.00 – odprawa na wałbrzyskim Rynku: informacja o akcji, organizatorach, wskazanie miejsca do sprzątania – Park Sobieskiego i Śródmieście, rozdanie worków i rękawic,12.15 – 13.30 sprzątanie, śmieci trafiają do kontenerów ustawionych w parku oraz na ulicach: Pługa i Konopnickiej,13.30 – 15.30 Nowe Miasto, start ekoimprezy15.30 – 16.00 ogłoszenie wyników, wręczenie szkole pucharu Prezydenta Wałbrzycha "Ekologiczni Wałbrzyszanie oraz nagród (z udziałem przedstawiciela TOYOTY i Prezydenta Wałbrzycha),16.10 – 19.00 festyn rodzinny: muzyka mechaniczna, występy lokalnych zespołów, zabawa

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top