5 mln euro

Sprzedali biurowiec za 76,5 mln euro

w Region

Skanska sprzedała inwestycję Grunwaldzki Center we Wrocławiu za kwotę 76,5 mln EUR, czyli za około 317 mln PLN. Zysk netto firmy osiągnął wartość 12,5 mln EUR, czyli ok. 52 mln PLN. Biurowiec Grunwaldzki Center kupił niemiecki fundusz inwestycyjny RREEF. Przekazanie budynku inwestorowi nastąpiło z dniem podpisania umowy.

Oddany do użytku w 2009 roku kompleks Grunwaldzki Center składa się z 27 tys. m2 nowoczesnej, prawie w pełni wynajętej powierzchni biurowej. Wśród najemców znajdują się między innymi Credit Suisse, Santander Consumer Bank i Hewlett-Packard.

Biurowiec jako pierwszy we Wrocławiu spełnił warunki stawiane przez Komisję Europejską w zakresie certyfikacji nieruchomości w systemie GreenBuilding. Zaświadczenie to przyznawane jest obiektom zużywającym o jedną czwartą energii mniej niż określają to krajowe normy budowlane. Zapotrzebowanie na energię w Grunwaldzki Center jest o ponad 30 proc. mniejsze niż uregulowane polskie standardy.

-To dla nas wielki zaszczyt móc nawiązać współpracę z RREEF, zwłaszcza, że Wrocław jest pierwszym regionalnym ośrodkiem miejskim w Polsce wybranym przez fundusz – mówi Nicklas Lindberg, prezes zarządu Skanska Property Poland. „Jednocześnie jest to pierwsza transakcja sprzedaży nieruchomości biurowej poza Warszawą w tym roku. Świadczy to o chłonności Wrocławia oraz o potencjale inwestycyjnym regionu" – dodaje.

Green Towers, kolejna realizacja Skanska we Wrocławiu rozpoczęła się w II kwartale 2010 roku. Zlokalizowany w centrum biznesowym miasta biurowiec składał się będzie z dwóch dziesięciopiętrowych budynków o łącznej powierzchni 25 tys. m2. Kompleks już na etapie wyboru lokalizacji projektowany był z uwzględnieniem warunków stawianych przed budynkami certyfikowanymi w systemie LEED

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Nie ma czasu na nudę

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu na 

Warsztaty dla dzieci

W Centrum Kultury w Czarnym Borze rozpoczęły się Warsztaty dla dzieci ramach 
Go to Top