Starcie rajdowych mistrzów

Starcie rajdowych mistrzów

w Sport

W weekend 29 i 30 października w Pasażu Tesco w Szczawnie Zdroju odbędzie się prawdziwe święto miłośników rajdów samochodowych. Mieszkańcy regionu będą mogli na żywo zmierzyć się w wyścigach równoległych z aktualnym rajdowym wicemistrzem Polski w grupie R Szymonem Kornickim oraz legendą sportów motorowych, uczestnikiem rajdu Monte Carlo – Jerzym Mazurem. Wyścigi odbędą się na profesjonalnych ruchomych symulatorach rajdowych.

W Pasażu Tesco pojawi się w weekend aż osiem symulatorów jazdy, w tym używany przez profesjonalnych kierowców WRC symulator o oznaczeniu 601 G-Motion. Urządzenie to wyposażone jest w system pneumatycznych tłoków, które reagują wychyleniem na każde naciśnięcie pedału gazu, hamulca czy skręt kierownicą. Pierwsze treningi chętnych do udziału w tej imprezie rozpoczną się w sobotę o godzinie 11.00. Będą one prowadzone na dwóch rodzajach aut: samochodach WRC oraz B grupowych. Po sesji treningowej, około godz. 15.30 rozpoczną się zawody na urządzeniach DV Railly Moov, które wyłonią czterech najlepszych kierowców amatorów z regionu. To oni zmierzą się na symulatorze 601 G-Motion w wyścigu na czas. Na koniec pierwszego dnia zaplanowano również konferencję prasową z udziałem rajdowców, możliwość zrobienia zdjęć i otrzymania autografów, oraz pierwsze treningi zawodowych kierowców na symulatorach.

W niedzielę oprócz porannej sesji treningowej odbędą się drugie eliminacje klientów do finałów i pojedynki poszczególnych zawodników z rajdowymi mistrzami. Na najlepszych klientów czekają atrakcyjne nagrody o tematyce rajdowej z autografami mistrzów.

Wisienką na torcie weekendowej imprezy w Pasażu Tesco będzie długo oczekiwany i niezwykłe intrygujący pojedynek mistrzów: młodość kontra doświadczenie, czyli Szymon Kornicki kontra Jerzy Mazur na żywo.

Imprezie w galerii będą towarzyszyły atrakcje na parkingu: pokazy bezpiecznej jazdy, prezentacja parku serwisowego i samochodu rajdowego Szymona Kornickiego oraz samochodów Jerzego Mazura. Wśród aut pojawi się m.in. bolid formuły.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Cztery medale zdobyte

Za nami pierwsza historyczna runda otwartej Dolnośląskiej Ligi w zapasach kobiet młodziczek
Go to Top