Starosta przegrywa z byłym

Starosta przegrywa z byłym

w Polityka

Robert Ławski, były starosta powiatu wałbrzyskiego nie musi zwracać odprawy w wysokości ponad 12 tysięcy złotych – orzekł sąd rejonowy w Wałbrzychu.

Pozwem z dnia 5 czerwca 2014 roku starostwo powiatowe w Wałbrzychu chciało zwrotu ponad 12 tysięcy złotych, które Robert Ławski otrzymał w ramach jednorazowej odprawy. Pieniądze zostały wypłacone na początku stycznia 2013 roku. Zdaniem pracodawcy byłemu staroście wypłacono je nienależnie. Innego zdania był obrońca Roberta Ławskiego. „ Roszczenie powoda jest bezzasadne, albowiem jest sprzeczne z prawomocnymi wyrokami sądów potwierdzających prawo do odprawy, co czyni ją należną" – sugerował radca prawny byłego starosty. We wtorek 15 lipca sąd rejonowy w Wałbrzychu przychylił się do wniosku obrony i oddalił pozew starostwa.

Przypomnijmy: stosunek pracy Roberta Ławskiego ze starostwem powiatowym ustał w dniu 2.01.2013 roku. Zatrudniony został w nim 1 lutego 2006 roku. Przez trzy miesiące był kierownikiem biura rady na okresie próbnym. Od 1 maja 2006 roku został już zatrudniony na czas nieokreślony. W międzyczasie uzyskał mandat radnego. Po jego wygaśnięciu został naczelnikiem wydziału promocji, współpracy zagranicznej i funduszy zewnętrznych. Funkcje tę sprawował aż do 2.12.2012 roku. W tym dniu został wybrany na starostę wałbrzyskiego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Polityka

Policja dziękuje powiatowi

Jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej podczas ostatniej sesji
Go to Top