Stawka większa niż...

Stawka większa niż…

w Region

Prezydent Wojciech Murdzek popiera akcję „Stawka większa niż 8 mld". Ogólnopolska akcja zbierania podpisów pod projektem Ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego trwa. Aby trafiła pod obrady Sejmu 100.000 osób musi poprzeć projekt. Zebranych zostało już ponad 90 tys. głosów poparcia.

– Jak policzył Związek Miast Polskich, gra idzie faktycznie o 8 miliardów złotych rocznie. W przypadku Świdnicy lekko licząc jest to kilka milionów złotych rocznie. Ta sytuacja ma miejsce od kilku lat, gdynarzucane prawem na samorządy nowe bądź dodatkowe obowiązki nie skutkowały rekompensatą finansową. To się odbija na funkcjonowaniu miast i coraz głośniej krzyczymy, że dłużej tak być nie może, bo chodzi o gigantyczne środki. Projekt obywatelski, który sam poparłem ma sprawić, że ten problem zostanie naprawiony. Nie upominamy się o pieniądze dla siebie, a dla mieszkańców na inwestycje i rozwój miast – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i przewodniczący Sudeckiego Konwentu Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów.

Podpisy pod obywatelskim projektem społecznym można składać do najbliższego piątku, 21 września w Centrum Organizacji Pozarządowych w  Świdnicy przy ul. Długiej 33 w godz. 9.00-19.00. Akcję wspierają: prof. Jerzy Buzek – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Unia Miasteczek Polskich oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Orszak Trzech Króli

Ulicami Starych Bogaczowic przeszedł tradycyjny Orszak Trzech Króli.

Koncert Noworoczny

Muzyczna uczta na dobry początek Nowego Roku 2023 w Czarnym Borze.

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej
Go to Top