manifestacja i stół

Stół, manifestacja i stół

w Aktualności

Znalezienie konsensusu w obrębie różnych środowisk związanych z oświatą i samorządem będzie głównym celem okrągłego stołu, który został zwołany na poniedziałek 16 stycznia. Pomysłodawcą spotkania jest Ruch Palikota.

– Proponujemy jako ugrupowanie bezstronne, rozpoczęcie publicznej debaty nt. stanu oświaty w Wałbrzychu. Spotkanie związane jest z pracami nad projektem zmian w wałbrzyskiej sieci szkół. Liczymy, że da ona początek szerokiej dyskusji na temat oszczędności w budżecie miasta, sposobach realizacji oszczędności jak również kosztach oszczędzania i przyszłości oświaty w naszym mieście mówia pomysłodawcy. Debata  odbędzie się pod hasłem „ Okrągły stół wałbrzyskiej oświaty". -W trakcie debaty będziemy poszukiwać konsensusu w obrębie różnych środowisk związanych z oświatą i środowiskiem samorządowym. Poszukamy języka, który łączy a nie dzieli społeczeństwo. Poszukamy drogi do wspólnego celu jakim zapewne jest dobro mieszkańców i uczniów wałbrzyskich szkół – podkreślają organizatorzy. Spotkanie odbędzie sie 16 stycznia. Początek o godzinie 14.00.

Co ciekawe dzisiaj asystenka prezydenta Szełemeja poinformowała, że wcześniej, bo już jutro, okrągły stół organizuje również sam gospodarz miasta. "W imieniu Prezydenta Romana Szełemeja oraz Przewodniczącej Komisji Edukacji i Kultury Danuty Marosz zapraszam Państwa na konferencję prasową podsumowującą spotkanie Oświatowego Okrągłego Stołu. Obrady tego gremium rozpoczną się 12 stycznia br. o godz. 10.00. Idea powołania Oświatowego Okrągłego Stołu powstała w toku spotkań konsultacyjnych z rodzicami, nauczycielami i środowiskiem oświatowymw placówkach objętych projektowaną reorganizacją. W opinii organizatorów przedsięwzięcia , tj. Prezydenta i Przewodniczącej Komisji Edukacji i Kultury,propozycje i wnioski płynące z dyskusji powinny być przedmiotem publicznej debaty dotyczącej przyszłości wałbrzyskiej edukacji. W obradach  wezmą udział Prezydent Roman Szełemej,  członkowie zespołu ds. sieci szkół, dyrektorzy wałbrzyskich szkół, parlamentarzyści, radni RM, przewodniczący Związków Zawodowych, przewodniczący Klubów RM" – czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał
Go to Top