Strażackie zmagania

Strażackie zmagania

w Region

Były emocje, doping, wspaniała atmosfera i dużo wody, która lała się nie tylko ze strażackich pomp ale i z nieba. Za nami kolejne gminne zawody sportowo-pożarnicze. Tym razem bezkonkurencyjna była drużyna z OSP Witoszów, która drugi rok z rzędu potwierdziła swoją sprawność bojową.

– Nawet niesprzyjające warunki atmosferyczne, nie gasiły ducha sportowej rywalizacji i pokazały, że trzeba być gotowym w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych – mówił Stanisław Łukasiewicz, komendant OSP Grodziszcze, gospodarz tegorocznych zawodów. Organizowane cyklicznie przez Oddział Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Świdnicy zawody są doskonałą okazją do podziękowania strażakom na ich trud, poświęcenie i wytrwałość w niesieniu pomocy potrzebującym. Ostatecznie do zawodów zgłosiło się 13 drużyn, w tym drużyny młodzieżowe reprezentujące gminne jednostki OSP. Poszczególne zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. Zawodników oceniała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. – Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych OSP jest w szczególności mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego i popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Dobre wyszkolenie i przygotowanie druhów strażaków oraz sprawny specjalistyczny sprzęt to gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców gminy Świdnica. Na 8 działających jednostek ochotniczych straży pożarnych w naszej gminie, 3 włączone są do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego tj. OSP Burkatów, OSP Lutomia oraz OSP Witoszów Dolny – mówi wójt Teresa Mazurek.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top