Strefy ekonomiczne mają 15 lat

Strefy ekonomiczne mają 15 lat

w Gospodarka

Miliardy złotych na inwestycje, ponad 200 tysięcy nowych miejsc pracy – to wyniki 15-letniej działalności stref ekonomicznych. Jaki jest ostateczny bilans działalności stref i jaka będzie ich przyszłość? O tym przekonają się uczestnicy sesji plenarnych i debat podczas Kongresu Regionów w Świdnicy.

W najbliższą środę, 19 maja rusza pierwszy ogólnopolski Kongres Regionów. Głównymi tematami poruszanymi podczas kongresu będą: samorząd, inwestycje oraz rozwój.

Wpisując się w te tematy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK" organizuje w piątek, 21 maja sesję plenarną zatytułowaną: „Specjalne Strefy Ekonomiczne – bilans piętnastu lat istnienia. Udane połączenie potrzeb inwestorów z kierunkami rozwoju poszczególnych regionów?".

Sesję zaplanowano w godz. 9.00-11.00. w Sali Teatru Miejskiego w Świdnicy.

Działalności stref ekonomicznych poświęcone będą także trzy panele dyskusyjne:

„Specjalna strefa ekonomiczna sprawdzoną receptą na ekonomiczny sukces regionu. Współpraca samorządu i SSE w tworzeniu atrakcyjnych warunków inwestycyjnych",„Centra usług w specjalnych strefach ekonomicznych – szanse i zagrożenia, możliwości rozwoju w mniejszych miastach",„Rozbudowa infrastruktury technicznej środkiem do uatrakcyjnienia terenów inwestycyjnych w regionie".Do udziału w Kongresie zaproszeni zostali m. in.: przedstawiciele rządu, samorządów, specjalnych stref ekonomicznych, inwestorzy, jak również instytucje związane z biznesem.

– Specjalne Strefy Ekonomiczne odgrywają znaczącą rolę w polskiej gospodarce. W ciągu kilkunastu lat funkcjonowania wydano ponad 1 200 zezwoleń na prowadzenie działalności na ich terenie. Zrealizowane projekty inwestycyjne dały pracę ponad 200 tys. osób, a ich wartość przekroczyła 60 mld zł. Te liczby muszą robić i robią wrażenie. Odbywający się w Świdnicy Kongres Regionów, jest więc świetną okazją do podsumowania 15 lat działalności stref w Polsce oraz do zaprezentowania naszych osiągnięć – mówi Mirosław Greber, Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK" Sp. z o.o.

WSSE "INVEST-PARK" w liczbach

Wartość inwestycji: 11,22 mld złZatrudnienie: 28 468 osóbIlość podstref: 40Ilość ważnych zezwoleń: 153Obszar: 1 667,2 ha

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top