Strzegom Horse Trials

Strzegom Horse Trials

w Sport

Już za niespełna miesiąc w Strzegomiu (Dolny Śląsk) rozpoczną się najbardziej spektakularne zawody jeździeckie w Polsce. Między 24 a 27 czerwca na Hipodromie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Na cztery dni Strzegom po raz kolejny stanie się światową stolicą wkkw.

Do dnia dzisiejszego do startu w strzegomskich zawodach zgłosili się już zawodnicy z 11 państw. Swój start w tegorocznych zawodach zapowiedział Niemiec, Hinrich Romeike – Mistrz Olimpijski z Pekinu. Jest to bezprecedensowe wydarzenie w historii polskiego jeździectwa. Jeszcze nigdy dotąd w Polsce nie wystartował aktualny Mistrz Olimpijski na swoim olimpijskim koniu.

Podczas czterech dni zawodów jeźdźcy rywalizować będą w czterech konkursach o różnym poziomie trudności: CIC*, CCI**, CIC*** oraz CIC*** – Puchar Świata. W rywalizacji wystartuje przeszło 150 koni.

Przez pierwsze dwa dni będziemy podziwiać grację jeźdźców i piękne ruchy koni w konkursach ujeżdżenia.

Wyjątkowo widowiskowo zapowiada się tegoroczna próba terenowa. Start oraz finisz crossu będą zlokalizowane obok siebie. Widzowie zatem będą mogli jednocześnie obserwować emocje i podekscytowanie u zawodnika czekającego na sygnał startu oraz walkę z czasem u pary jeździec-koń zbliżającej się, po trudnym technicznie crossie, do mety.

Zwycięzcę całej rywalizacji wyłonią niedzielne skoki, na bardzo wymagającym parkurze. Walka będzie z pewnością bardzo zacięta i wyrównana.

Strzegom Horse Trials to wielkie hippiczne święto, dlatego też obok zmagań jeździeckich na najwyższym poziomie nie zabraknie widowiskowych i niepowtarzalnych pokazów. Z myślą o najmłodszych przygotowane zostanie miasteczko zabaw, przejażdżki na kucykach oraz bryczką.

Bilety na to niepowtarzalne widowisko dostępne są w salonach Empik, sklepach Media Markt, Saturn, wybranych biurach podróży oraz na stronach www.ticketpro.pl i www.WorldCupStrzegom.pl

Tags:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top