Studenci opanują miasto

Studenci opanują miasto

w Kultura

W najbliższą sobotę, 15 maja, w Wałbrzychu rozpoczyna się studenckie święto – Juwenalia. Tym razem żacy do zabawy zapraszają również mieszkańców.

15 maja władzę w mieście symbolicznie przejmą studenci.

– W tym roku, świętować będziemy tylko jeden dzień – zapowiadają organizatorzy, którzy postarali się jednak by był on wypełniony po brzegi.

Streetball, siatkówka plażowa, konkurs wsadów i freestyle z piłką, wypełnią czas do godziny 14:00. Następnie chętni będą mieli okazję obejrzeć mecz pokazowy DARK DOG Górnik Nowe Miasto vs. MASSEY TEAM. Massey"a ponownie, zobaczymy na scenie obok zepołów takich jak Tetris, Retro Studio i Trzeci Wymiar. Dla tych którzy wolą trochę inne brzmienia, wystąpią East Clubbers i gwiazda wieczoru Grovebusterz.

To jednak nie wszystko. Na 15 maja zaplanowano także finał pierwszego konkursu filmowego o statuetkę Angelusa Silesiusa, organizowanego przez naszą uczelnię oraz wybory Miss Studentek Wałbrzycha 2010.

– Zmagania pań obserwować będziemy między występami zespołów muzycznych – mówią organizatorzy.

Ponadto tradycyjnie już, spodziewać się można licznych konkursów z nagrodami i zabaw rekreacyjno-sportowych, takich jak strzały piłką do celu, strzelanie z łuków do tarcz, rzut kapciem na odległość, rzucanie lotkami do malowanej krowy, bieg w 6-nogawkowych spodniach połączonych ze sobą (3 osoby), twister, przeciąganie liny i inne.

Zabawa rozpocznie się 15 maja o godzinie 10:00, na stadionie sportowym przy ul. Kusocińskiego i potrwa do godziny 22:00.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top