Stypendium dla Denisa

Stypendium dla Denisa

w Kultura

Stypendium artystyczne od prezydenta Wałbrzycha w wysokości 5 tysięcy złotych otrzymał 19-letni Denis Owsianny, założyciel Młodzieżowego Teatru Żarówka.

Żarówka na swoim koncie ma 7 spektakli, funkcjonuje w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury od 2012 roku. – Uczęszczam do szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie Zdroju, gdzie realizuję swoje pasje na profilu plastyczno-dekoratorskim. Interesuje się teatrem, sztuką, plastyką oraz historią sztuki. Po szkole średniej zamierzam dostać się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie lub uczęszczać na studia o profilu dekorator wnętrz. Nie jestem jeszcze zdecydowany lecz wiem, że moje dalsze plany życiowe będą nierozerwalnie związane ze sztuką, plastyką i będą miały charakter artystyczny – mówi Denis Owsianny. Pieniądze ze stypendium zostaną przeznaczone na nowy spektakl Młodzieżowego Teatru Żarówka, który jest w przygotowaniu, między innymi na materiały do scenografii i kostiumów, część rekwizytów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top