Sudety MTB Challenge i MTB Marathon

Sudety MTB Challenge i MTB Marathon

w Sport

To jedna z najciekawszych i najwyżej ocenionych przez zawodników impreza rowerowa. MTB Marathon, która odbędzie się 1 sierpnia w Głuszycy urosła już do miana legendy. Wcześniej jednak, bo 29-30 lipca, czekają nas dwa spośród sześciu etapów wyścigu Sudety MTB Challenge.

Zmagania miłośników kolarstwa górskiego rozpoczną się już w najbliższy czwartek 29 lipca, kiedy to po ponad pięćdziesięciokilometrowym odcinku (start w Bardzie) kolarze przyjadą do Głuszycy. Kolejnego dnia wystartują na ostatni, blisko osiemdziesięciokilometrowy etap z metą w Kudowie-Zdroju. Sudety MTB Challenge to klasyczny, organizowany już po raz szósty, maraton górski, w którym kolarze mają do przejechania ponad 300 km.Żelazną zasadą tego wyścigu jest coroczna zmiana tras, zawsze jednak prowadzą one przez miejscowości atrakcyjnie turystycznie i historycznie. Jak żaden inny wyścig etapowy na świecie, Sudety MTB Challenge gwarantuje uczestnikom przejazd po wszelkich możliwych nawierzchniach – od szerokich szutrówek, poprzez wąskie kamieniste single tracki, rzeki, techniczne i trudne zjazdy, drogi szczytowe z szerokimi widnokręgami. To wszystko stanowi o wyjątkowości tej imprezy, w której do tej pory wzięli udział uczestnicy z 4 kontynentów, 29 państw, amatorzy i zawodowcy. Jeden z nich, Kanadyjczyk opisał Sudety MTB Challenge: ,,Ten wyścig łączy wszystko to, czego doświadczyłem biorąc udział w Cape Epic, Trans Rockies, La Ruta de los Conquistadores, czy Trans Alp. Ten wyścig to połączenie wszystkich wyścigów etapowych świata!".

Jednak Głuszyca to nie tylko dwa etapy MTB Challenge. 1 sierpnia rusza MTB Maraton, impreza, która ze względu na dobrą organizację i walory krajobrazowe, urosła już do miana legendy. To jedyna tego rodzaju impreza w Polsce, gdzie uczestnicy na jednym dystansie pokonują ponad 3 km w pionie. Zawodnicy przejeżdżają przez znakomite szlaki tamtejszej Strefy MTB położone w Górach Sowich oraz Górach Suchych. Najwyższym punktem jest Wielka Sowa (1015 m.n.p.m.). Każdy z trzech dystansów: najdłuższy Giga, średni Mega i najmniejszy Mini rozgrywany jest trasie, która przejeżdżana jest tylko raz. Głuszyca gościć będzie maratończyków dopiero po raz czwarty, ale już teraz zawody te są anonsowane jako jedno z najciekawszych wydarzeń sezonu 2010. Obecność znakomitych zawodników dodatkowo wpłynie na atrakcyjność i prestiż tego maratonu – prawdopodobnie wystartuje w nim kilkudziesięciu zawodników biorących udział we wcześniejszej etapówce Sudety MTB Challenge, w tym m.in. uczestnicy z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Australii, Belgii, Włoch, czy odległego Zimbabwe. Organizatorzy reklamują wyścig pod hasłem: ,,Chłopcy zostają w domu, a mężczyźni starują w Głuszycy". Warto zatem kibicować miłośnikom kolarstwa górskiego i być z nimi w te dni na głuszyckich tarasach MTB.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top