Sukces chóru Amabile

Sukces chóru Amabile

w Kultura

Każdego roku Nova Paka w Republice Czeskiej przyciąga w mury swojej szkoły utalentowanych muzycznie i wokalnie uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Czech i Polski. W kwietniu 2015 po raz dwudziesty zabrzmiały dźwięki hymnu „Novopackýego Slavíčka" w auli Gimnazjum i Średniej Szkoły Pedagogicznej w Novej Pace w wykonaniu dziewczęcego chóru „Amabile " pod dyrekcją Aleny Matějovskej.

W Jubileuszowym Międzynarodowym Konkursie „Novopacký Slavíček", wystąpiło ponad 300 uczestników w różnych kategoriach wiekowych, a wśród nich pięcioro wokalistów „ Rozśpiewanej Szóstki" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach pod kierownictwem nauczyciela muzyki Danuty Foryś. Jubileuszową ceremonię rozpoczął dyrektor szkoły Pavel Matějovský nawiązując do minionych lat i pokonywanych trudnościach w organizacji kolejnych konkursów.

Uczniowie boguszowskiej szkoły zaprezentowali aranżacje polskich i czeskich pieśni ludowych oraz piosenek popularnych. Popis umiejętności wokalnych i fonetycznych naszych uczniów, został zauważony i doceniony przez czeskich jurorów. W kategorii klas młodszych na liczbę 56 uczestników Złote Pasmo po raz kolejny zdobyła laureatka ubiegłorocznego konkursu w kategorii klas młodszych Julia Klaja, wykonując czeski utwór „Neťukej, a neťukej" i polską piosenkę dziecięcą „ Idzie do nas wiosna ". W kategorii klas 3 – 5 na łączną liczbę 66 uczestników – Wyróżnienie i nagrode specjalną za interpretację czeskiej piosenki ludowej „Prší ,prší jen se leje" i czeskiej piosenki popularnej „Večerníček" otrzymał Jacek Jeczeń. W kategorii klas 6 – 7 – Srebrne pasmo zdobyła Emilia Koniszewska – laureatka wcześniejszych konkursów za czeską piosenkę ludową pt. „Červená sukýnka" i „ Tyle słońca w całym mieście ", natomiast w kategorii duetów – Brązowe pasmo i nagrodę specjalna jury zdobyli: Gabriela Zimna i Dawid Woźniak za wykonanie piosenek dwugłosowych „Słońce niech wschodzi" i „Takový nejsi".

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top