Sukces głuszyckich uczennic

Sukces głuszyckich uczennic

w Aktualności

Pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego zajęła Jessica Gorzała, uczennica głuszyckiego gimnazjum. Będzie reprezentowała Dolny Śląsk w finale ogólnopolskim. Wyróżniona została też Ewa Sakowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 2.

W tegorocznej edycji w szranki słowne stanęło blisko 40 najlepszych mówców z całego Dolnego Śląska. Ich zadaniem było sugestywnie i piękną polszczyzną opowiedzieć o walorach swojego regionu. Jak się okazało, ogromnym powodzeniem cieszyły się tematy związane z podziemiami z okresu II wojny światowej, wśród których dominowała Osówka.

Ewa Sakowicz z SP nr 2 opowiadała o Kłodzku i Osówce. Uczennicę przygotowywał Edward Piwoński. Bardzo dobrze zaprezentowali się również głuszyccy gimnazjaliści: Paweł Lipski z tematem ,,Powojenny Wałbrzych – miasto wielu kultur" oraz Jessica Gorzała, która słowem ,,zabrała" słuchaczy na rowerową wycieczkę po gminie Głuszyca. – W tym roku mieliśmy wyjątkowo wielu uczestników, poziom był bardzo wysoki, ale jury było zgodne w werdyktach – mówili organizatorzy z wałbrzyskiego oddziału PTTK. W kategorii szkół podstawowych przyznano trzy miejsca oraz wyróżnienia – w tym dla Ewy Sakowicz.

Z kolei w kategorii szkół gimnazjalnych przyznano tylko miejsce trzecie i dwa pierwsze – w tym dla Jessicy Gorzały. Uczennica, jako jedna z dwóch osób, będzie reprezentowała Dolny Śląsk w kategorii gimnazjalnej w finale ogólnopolskim, jaki przez cztery dni (4-7 listopada) będzie miał miejsce w Legnicy.

Uczniowie głuszyckiego gimnazjum już dwa razy znaleźli się w ścisłym finale konkursu, zajmując raz siódme, a raz trzecie miejsce, wśród najlepszych krasomówców Polski.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Budżet uchwalony

Rada Powiatu Wałbrzyskiego uchwaliła budżet na 2023 rok

Zwiedzili Polskę

Kilka istotnych uchwał podjęli radni na ostatniej sesji rady powiatu wałbrzyskiego.
Go to Top