Sukces wałbrzyskich logistyków

Sukces wałbrzyskich logistyków

w Aktualności

Członkowie Koła Naukowego Młodych Logistyków „Just In Time” uplasowali się na drugim miejscu w prestiżowym konkursie organizowanym przez firmę Wincanton. Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu byli gorsi tylko od reprezentantów Akademii Morskiej w Gdyni.

Zakończyła się druga edycja Akademickiej Ligi Młodych Logistyków „Wincanton”. Studenci zmierzyli się po raz ostatni w finale konkursu, który odbył się na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. O zwycięstwo walczyło sześć zespołów z całego kraju. Doskonale spisała się jedna z dwóch ekip reprezentujących Koło Naukowe Młodych Logistyków „Just In Time” z PWSZ AS w Wałbrzychu, która zajęła drugie miejsce. Studenci mieli 5 godzin na rozwiązanie zadania polegającego na stworzeniu niekonwencjonalnej usługi logistycznej – opracowanie jej celów, realizacji oraz obranych metod działania.

– Liczył się przede wszystkim dobry i innowacyjny pomysł. Nie spodziewaliśmy tak dobrego wyniku. Sporą rolę odgrywały emocje, a my podeszliśmy do tego zadania na luzie – mówi Krzysztof Kazimierczak, student PWSZ AS.

Wałbrzyscy żacy stworzyli projekt związany z wynajmem oraz zarządzaniem samochodami napędzanymi paliwem alternatywnym, a konkretnie energią elektryczną. Studenci PWSZ AS podkreślają, że w swoich pomysłach starają się czerpać ze wszystkich znanych im gałęzi wiedzy, nie tylko tych stricte logistycznych.

– Myślę, że naszą przewagą była umiejętność improwizacji. Niepolitechniczne uczelnie potrafią tworzyć dobre projekty „miękkie” – podkreśla Krzysztof Kazimierczak. Wałbrzyscy studenci zapowiadają, że również w przyszłym roku wezmą udział w konkursie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr

Zrealizowali plany

Remont drogi powiatowej ulica Kolejowa w Głuszycy to dobry przykład, że w
Go to Top