Super wyczyn Okopniak

Super wyczyn Okopniak

w Sport

Tenisiści MKS-u Szczawno-Zdrój to grupa sportowców naszego regionu, którzy nie dają nam zapomnieć o sobie. Niemal każdy występ podopiecznych Roberta Kosińskiego wiąże się z miejscem na „pudle", co ostatnio potwierdziła startująca w najważniejszych zawodach sezonu halowego – Nikola Okopniak.

Rozegrane w Pabianicach zawody Supermasters to niezwykle prestiżowa impreza, w której może wziąć udział jedynie sześciu najlepszych graczy danej kategorii wiekowej. Obecnie nasza Nikola plasuje się na 3. pozycji w Polsce, stąd w niedawnym turnieju nie mogło zabraknąć przedstawicielki uzdrowiska, która rywalizowała w kategorii 13-latek.

Szóstka najlepszych tenisistek kraju została podzielona na dwie grupy. Po zwycięstwach z Julią Wędrochą oraz Martyną Kubką reprezentantka MKS-u zajęła 1. miejsce w swojej grupie, co dało jej automatycznie awans do półfinału. Na tym etapie przyszło jej się zmierzyć z Aleksandrą Nadajewską, którą również pokonała choć po niezwykle ciężkim i wyrównanym pojedynku (7:6, 7:5). W finale przeciwniczką Okopniak była utytułowana Maja Chwalińska z BKT Advantage Bielsko-Biała. Niestety, rywalka okazała się poza zasięgiem naszej tenisistki, która jednak nie wyglądała na zmartwioną porażką, co przyznał trener Kosiński. -Wynik Nikoli potwierdza jej przynależność do ścisłej czołówki krajowej. W nadchodzącym sezonie letnim celem Okopniak będzie awans w rankingu europejskim, za co mocno trzymamy kciuki- poinformował opiekun wicemistrzyni.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top