Świadkowie spotkają się w Legnicy

w Region

W lipcu i sierpniu 2010 roku Świadkowie Jehowy organizują 26 kongresów okręgowych w 18 miastach Polski. Hasło zgromadzenia brzmi „Trwaj przy Jehowie!" i podkreśla wagę pielęgnowania mocnej osobistej więzi z Jehową Bogiem. Świadkowie Jehowy wierzą, że zadzierzgnięcie przyjaźni z Bogiem jest warunkiem prowadzenia szczęśliwego życia, dawania odporu pokusom i przeżycia nadciągającej zagłady zła na ziemi.

Na dolnośląski kongres w Legnicy przybędzie około 8000 (osiem tysięcy)uczestników z Legnicy i okolic m.in. Bogatyni, Jeleniej Góry, Polkowic, Szklarskiej Poręby,Wałbrzycha czy Zgorzelca. W całej Polsce program kongresów zostanie przedstawiony w języku polskim, a w wybranych miastach w języku angielskim, polskim języku migowym i po rosyjsku. Na zgromadzeniach tych spodziewamy się łącznie około 160 000 obecnych.

Wstęp na kongres jest wolny. Nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Głównym pismem Świadków Jehowy jest Strażnica, której nakład wynosi z górą 39 600 000 egzemplarzy w 181 językach.

W Legnicy świadkowie spotkają się na Stadionie Miejskim (al. Orła Białego, Park Miejski) w dniach 2-4 lipca.

– Zapraszamy wszystkich na każdą sesję programu. Przed południem program zaczyna się codziennie o godzinie 9.20. Sesja popołudniowa rozpoczyna się w piątek o godzinie 13.50, w sobotę o 13.35, a w niedzielę o 13.30 – zachęcają organizatorzy.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*