Świątecznie w TLiA

Świątecznie w TLiA

w Kultura

W najbliższy weekend, 11 grudnia o godz. 12.30, widzowie będą mogli poczuć magię Świąt, oglądając spektakl "Wół i Osioł" w reżyserii Arkadiusza Porady, który wystawiony zostanie w Teatrze Lalki i Aktora. Kolejna prezentacja już 17 grudnia o godz. 17.00.

Wół i Osioł to zabawna historia dwojga zwierząt, których nudną i ciężką egzystencję w betlejemskiej stajni przerywa niespodziewane i tajemnicze pojawienie się ludzkiego dziecka. Norbert Ebel w humorystyczny sposób kreśli swych bohaterów, przywołujących na myśl niewątpliwie protagonistów z filmowego Shreka, nie zapominając przy tym o przedstawieniu tradycyjnej historii narodzin Jezusa. Autor w niekonwencjonalny sposób porusza ważny problem przyjaźni, odpowiedzialności za innych oraz relacji opiekun – dziecko, osadzając akcję w bożonarodzeniowej scenerii i atmosferze nadchodzących Świąt. Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora jako pierwszy wystawił dramat Norberta Ebla na polskiej scenie. Spektakl powstał w koprodukcji z Theater Des Lachens z Frankfurtu nad Odrą oraz Teatrem Fabryka Formy z Wrocławia.

Norbert Ebel Wół i Osioł (Ox und Esel)Tłumaczenie, adaptacja i reżyseria: Arkadiusz PoradaScenografia: Anke Lenz. Muzyka: Krzysztof Figurski. Obsada: Seweryn Mrożkiewicz (Wół), Paweł Pawlik (Osioł). Grupa wiekowa: od 5 lat. Czas trwania spektaklu: 60 minut. Cena biletu: normalny – 15 zł, ulgowy – 13 zł

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top